Gwiazdy

"Zemsta kinematografii polskiej na Agacie Kuleszy". Co działo się na planie serialu "Skazana"?

Gwiazdy

Agata Kulesza w serialu "Skazana" zagrała sędzię Alicję Mazur oskarżoną o morderstwo i osadzoną w zakładzie karnym. W programie Dzień Dobry Wakacje aktorka opowiedziała o pracy na planie.

Agata Kulesza o serialu "Skazana"

Aktorka podkreśliła, że praca na planie serialu "Skazana" była przyjemnością, bo to ciekawa rola, ale trudna. Bohaterka, w którą się wcieliła została osadzona w tym samym więzieniu, w którym przebywają kobiety, które ona skazała jako sędzia.

- Szłam, przebierałam się w ten uniform i od tego momentu zaczynało się, że wszyscy mnie wyzywają - relacjonowała pracę na planie Agata Kulesza. - Bartek Konopka śmiał się, że to jest zemsta kinematografii polskiej na Agacie Kuleszy - dodała.

Ten serial nie tylko opowiada historię sędzi, ale także pokazuje jak potrafimy się dostosować do nowych warunków.

- To opowieść też o zdolnościach adaptacyjnych. O tym jak człowiek może się nauczyć życia w zupełnie innym świecie. I jak musi się nauczyć żeby w nim przetrwać - podkreśliła.

Agata Kulesza w trakcie pracy na planie dowiedziała się także wiele o sobie oraz o tym, że nie doceniamy wolości, którą mamy na co dzień.

- Dowiedziałam się jak nie lubię ciasnych pomieszczeń. Naprawdę nie doceniamy tego, że możemy sobie wyjść i pójść dokąd chcemy, a nie tam dokąd nam karzą - podsumowała Agata Kulesza.

Serial "Skazana"

Sędzia Alicja Mazur znana ze swojej surowości wobec przestępców zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. Czy poradzi sobie z czyhającym za każdym rogiem zagrożeniem?

"Skazana" to historia inspirowana książką Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Dodatkowo wiele z postaci przedstawionych w serialu inspirowanych jest prawdziwymi przestępczyniami, znanymi z pierwszych stron gazet.

Serial można oglądać od 31 sierpnia w Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości