Gwiazdy

Piotr Trojan wcielił się w postać Tomasza Komendy w filmie Jana Holoubka. Z jakich innych produkcji możemy znać aktora?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Piotr Trojan to artysta, o którym głośno jest w ostatnim czasie. To on wcielił się w postać Tomasza Komendy w filmie w reżyserii Jana Holoubka. Co więcej wiemy na temat aktora?

Piotr Trojan jako Tomasz Komenda

Już 18 września na ekranach kin będziemy mogli zobaczyć film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Scenariusz do produkcji napisało samo życie. Obraz przedstawia historię Tomasza Komendy, który został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo. Dopiero po 18 latach doczekał się na sprawiedliwość i opuścił więzienie. W jego osobę w produkcji Jana Holoubka wcielił się Piotr Trojan.

Tam jest dużo bardzo trudnych scen. To są szczególnie sceny więzienne, które dla mnie były niewyobrażalne, kiedy czytałem ten scenariusz. Emocjonalnie była dla mnie bardzo mocna relacja Tomka z matką i pewnego rodzaju bezsilność wobec wymiaru sprawiedliwości

- przyznał aktor reporterce TVN.

Obok Piotra Trojana w produkcji zobaczymy również m.in. Jana Frycza, Agatę Kuleszę oraz Magdalenę Różczkę.

Kim jest Piotr Trojan

Jak możemy przeczytać na stronie agencji opiekującej się Piotrem Trojanem, urodził się on 6 czerwca 1986 roku w Tarnowskich Górach. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie pianina i gitary oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Choć bez wątpienia obraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" przynosi mu ogromny rozgłos, na swoim koncie ma wiele innych filmowych, serialowych i teatralnych ról. Zagrał w produkcjach takich, jak "Proceder", „PolandJa" czy "Chce się żyć". Widzowie TVN mogą go również kojarzyć z serialu "Pułapka", gdzie wcielił się w portiera Arka czy z "Na Wspólnej".

Zobacz także:

"Pierwszy Picasso" Małgorzaty Ohme. Skąd u dziennikarki pomysł na zrobienie sobie tatuażu?

Natalia Kukulska i Adam Sztaba o niesamowitym albumie, z którego ucieszyłby się sam Chopin

Katarzyna Nosowska i jej osobisty "Powrót z Bambuko": "Przestałam sobie stawiać wymagania"

Zobacz relację z premiery filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości