Nawet kiedy spektakl, w którym grał, spadł z afisza, a on sam został niemalże bez środków do życia, wiedział, że nie zamierza odpuścić aktorstwa. Ta postawa zdecydowanie mu się opłaciła.
Miłośnicy polskiego kina po raz kolejny mieli okazję śledzić wydarzenia związane z jego wielkim świętem. 31 lipca 2021 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyły się uroczyste gale, podczas których wręczono nagrody cenionym aktorom i twórcom filmowym. Tegorocznym laureatem Złotego Dzika został Jan Holoubek, wyróżniony za reżyserię filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Główna rola w tejże produkcji przyniosła też Złotego Szczeniaka aktorowi, Piotrowi Trojanowi.
Sąd Okręgowy w Opolu zasądził na rzecz Tomasza Komendy 12 mln zł zadośćuczynienia oraz 811 tys. 533 zł odszkodowania od Skarbu Państwa. Choć mężczyzna był niewinny, spędził 18 lat za kratami. O tym, czy można wycenić ludzką krzywdę, rozmawialiśmy z Katarzyną Klimko–Damską, psychoterapeutką, seksuologiem klinicznym i sądowym.
Agata Kulesza uznawana jest za jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. Zachwyca swoimi rolami, ostatnio jako matka głównego bohatera w głośnym filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". O swoim życiu prywatnym opowiada niechętnie. Teraz zdecydowała się na szczere wyznanie dotyczące rozwodu.
W Sądzie Okręgowym w Opolu zapadł wyrok w sprawie Tomasza Komedy. Mężczyzna spędził 18 lat za gwałt i morderstwo, którego nie popełnił. W ramach rekompensaty sąd przyznał mu blisko 13 mln złotych odszkodowania. O sprawie oraz wyroku, który w końcu zakończył sprawę Tomasza Komendy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. dr hab. Zbigniewem Ćwiąkalskim, byłym ministrem sprawiedliwości i byłym prokuratorem generalnym.
Serial "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to rozwinięcie kinowego przeboju, który opowiada historię młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. Produkcja pozwala jeszcze lepiej poznać tę emocjonującą historię, rozwijając wątki, które nurtują polskich widzów. Serial jest już dostępny w serwisie Player.pl.
Od 11 grudnia w Playerze będzie można obejrzeć głośny dramat sensacyjny "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Debiut reżyserski Jana Holoubka oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Film obejrzało w kinie ponad 700 tys. osób, teraz będzie mógł go zobaczyć online każdy.
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toruniu już za nami. Ogłoszono laureatów konkursu EnergaCamerimage. Zwycięzcą w kategorii debiut reżyserski został Jan Holoubek za film "25 lat niewinności". Jak do wygranej odnosi się laureat?
Czas na filmowy przegląd Ani Wendzikowskiej. W Dzień Dobry TVN specjalistka od kinematografii opowiedziała o polskich filmach, które cieszą się popularnością na zagranicznych festiwalach filmowych. Ania przygotowała także niespodziankę dla widzów naszego programu, prezentując sylwetkę Liama Neesona przy okazji jego najnowszego filmu "Honest Thief".
- Wypuściła Tomka prawda – tak w reportażu Superwizjera "Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę", wypowiedział się Remigiusz Korejwo, funkcjonariusz CBŚP, który pomógł niesłusznie skazanemu mężczyźnie. Tomek w więzieniu spędził 18 długich lat. Dziś walczy o odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Ponad 125 tys. widzów obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania w kinach film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". To oparta na faktach historia niewinnie skazanego człowieka, który trafił do więzienia na 18 lat. O przygotowaniach do roli i pracy na planie opowiedzieli w naszym programie grający w filmie aktorzy Michał Czernecki i Sebastian Stankiewicz.
Niegdyś operator i scenarzysta, dziś jeden z tych reżyserów, którzy udowadniają, że w Polsce mogą powstawać naprawdę dobre filmy. W kinach możemy oglądać jego obraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", opowiadający o jednym z najgłośniejszych błędów rodzimego sądownictwa. Czy można zrozumieć dramat człowieka, który zostaje bezpodstawnie skazany? O tym rozmawialiśmy z reżyserem Janem Holoubkiem.
Stanęli przed zadaniem niezwykle trudnym. Zagrali role o tyle wymagające, że inspirowane prawdziwymi postaciami. Agata Kulesza i Piotr Trojan, odtwórcy głównych ról w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" opowiedzieli o tym, jak wyglądała praca na planie filmu, który od 18 września możemy oglądać w kinach.
Historią Tomasza Komendy żyje cała Polska. Na ekrany kin 18 września wszedł opowiadający jego historię film w reżyserii Jana Holoubka. Na planie produkcji Kinga Burzyńska spotkała się z reżyserem, Agatą Kuleszą i Piotrem Trojanem.
Piotr Trojan to artysta, o którym głośno jest w ostatnim czasie. To on wcielił się w postać Tomasza Komendy w filmie w reżyserii Jana Holoubka. Co więcej wiemy na temat aktora?
W czwartek 10 września odbyła się oficjalna premiera jednego z głośniejszych polskich filmów tego roku. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" w reżyserii Jana Holoubka w kinach dostępny będzie od 18 września. Sandra Hajduk zapytała twórców produkcji o kulisy jej powstawania.
"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to film, który bez wątpienia przejdzie do historii. Podobnie, jak wyjątkowy moment podczas uroczystej premiery. Tomek Komenda, którego życie było inspiracją dla twórców produkcji, oświadczył się kobiecie swojego życia. Łzy same cisną się do oczu.
Magdalena Różczka to jedna z najbardziej popularnych i utalentowanych polskich aktorek. Prywatnie jest szczęśliwą mamą trzech córek. W naszym programie opowiedziała o rodzinnym życiu podczas kwarantanny i nowych projektach filmowych.