Gwiazdy

15-lecie kabaretu Nowaki. "Jesteśmy trochę rodziną patologiczną"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Jarosławski
Kabaret Nowaki – 15 lat na scenie
Kabaret Nowaki – 15 lat na scenie Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Kabaret Nowaki świętuje 15-lecie działalności artystycznej. Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg są zgranym tercetem, który doskonale się uzupełnia. Ciągle są w trasie i jeżdżą od miasta do miasta, by prezentować swoje skecze. Choć kochają to, co robią, to jednak praca na scenie ma nie tylko blaski, ale również i cienie. O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Kabaret Nowaki - 15 lat na scenie

Nowaki to jedna z najpopularniejszych grup kabaretowych w Polsce. Mają na swoim koncie liczne nagrody, a ich skecze potrafią bawić widzów do łez. Obecnie Nowaki tworzą: Adrianna Borek, Tomasz Marciniak oraz Kamil Piróg. - Ada jest naszym rodzynkiem, jest niesamowita. Każdy z nich ma inny charakter. Tomek na przykład jest fanem gier, z kolei Kamil lubi grać w tenisa - powiedział Mirosław Promny, menadżer kabaretu.

Choć grupa świętuje 15-lecie pracy artystycznej, to i tak wciąż aktorzy stresują się przed występami. - Terma jest zawsze, ale można ją zamieć w coś mobilizującego - przyznał Kamil Piróg.

- Jak bardzo się denerwuję, to najlepiej na mnie działa, kiedy mogę się przebiec - dodała Adrianna Borek.

Aktorzy kabaretowi zgodnie stwierdzili, że inspiracje do tworzenia kolejnych skeczy znajdują w codziennym życiu. - Chyba jesteśmy wszyscy zboczeni, że jak gdzieś jesteśmy, jedziemy samochodem i widzimy jakąś sytuację, od razu nam się klapki w głowie otwierają i mówimy: "O! Zróbmy coś z tego!" - przyznał Piróg.

Kabaret Nowaki - wspólna praca

Trójka aktorów kabaretowych spędza w pracy bardzo dużo czasu. Przez lata wspólnego grania zdążyli się doskonale poznać. - Jesteśmy takim jeżdżącym busem małżeństwem - stwierdził Kamil.

- Tak naprawdę jesteśmy trochę rodziną, patologiczną, ale rodziną. Mówi się o tym, że ludzie, którzy mają pasję, muszą niestety płacić za to wielkie ceny. No i my płacimy. Jak się przegapi pierwsze kroki, pierwsze słowa swojego dziecka, to boli, ale da się to odpracować. My nie możemy tego odpracować - dodał Tomek.

- Często chciałoby się być w innym miejscu, w domu z rodziną, a nie w trasie, nawet z najlepszymi kolegami - przyznała Ada.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości