Gorące tematy

Uczniowie ostrowskiej "czwórki" organizują koncert charytatywny. "Chcemy, aby środki zebrane podczas wydarzenia zostały przekazane Fundacji TVN"

Gorące tematy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Najmłodszych, którzy wymagają pomocy psychiatrycznej wciąż przybywa. Dlatego Fundacja TVN wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. Do tego przedsięwzięcia dołożą cegiełkę uczniowie ostrowskiej "czwórki". - Obserwując naszych rówieśników, zauważyliśmy, że zmagają się oni ze sporą ilością poważnych problemów - zaznaczają.

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży potrzebne od zaraz

Stan polskiej psychiatrii wciąż jest w powijakach. Brakuje specjalistów, miejsc, gdzie zostałaby udzielona fachowa pomoc, a dzieci i młodzieży, którzy jej potrzebują - wciąż przybywa. Pandemia koronawirusa i związana z nią izolacja tylko pogorszyła sytuację. Dlatego Fundacja TVN i Centrum Zdrowia Dziecka połączyły siły, by wybudować pierwsze w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Inwestycja ta jest szalenie ważna, lecz kosztowna.

Zobacz wideo: Problemy natury psychologicznej

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy, w tym m.in. Piotr Kraśko, Paulina Krupińska-Karpiel czy Monika Olejnik. Budowę wspierają też prywatne osoby jak pani Aurelia oraz szkoły. Przypomnijmy, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku przekazał na ten cel 4 tys. złotych. Teraz kolejna placówka podała pomocną dłoń.

Zobacz wideo: Monika Olejnik wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Monika Olejnik wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Monika Olejnik wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Uczniowie z ostrowskiej "czwórki" wspierają budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

Dziesięcioro uczniów ostrowskiej "czwórki" - zaniepokojeni sytuacją zaburzeń psychicznych wśród młodzieży - doszli do wniosku, że w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" chcą zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. I tak postanowili wesprzeć osoby potrzebujące opieki psychologicznej i psychiatrycznej.

Jako młodzież doskonale wiemy, że zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak zdrowie fizyczne. Obserwując naszych rówieśników, zauważyliśmy, że zmagają się oni ze sporą ilością poważnych problemów

Długo nie trzeba było czekać. Uczniowie zakasali rękawy do pracy i organizują koncert charytatywny, który odbędzie się 23 lutego 2022 roku na głównej scenie sali widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury (Ostrów Wielkopolski).

- Chcemy, aby środki zebrane podczas wydarzenia zostały przekazane Fundacji TVN. Jej cel, jakim jest budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży idealnie wpasowuje się w tematykę naszego przedsięwzięcia. Podczas imprezy odbędzie się licytacja przedmiotów. Zakup mniejszych rzeczy: własnoręcznych projektów młodych, pełnych pasji ludzi oraz rzeczy pozyskanych od sponsorów będzie możliwy w sklepiku, który umiejscowiony zostanie w budynku - zachęcają uczniowie.

Jak dodają, do wzięcia udziału w koncercie udało im się zaprosić wielu utalentowanych muzyków z Ostrowa i okolic. - To oni umilą czas wszystkim, którzy przyczynią się do zbiórki. Dodatkowym atutem będzie panel ekspercki z udziałem psychologów i psychiatrów, którzy wraz z młodzieżą objaśnią istotę projektu - podsumowują.

Za szlachetną inicjatywę odpowiadają: Kinga Nadolska, Mateusz Czarnojańczyk, Jan Balcer, Wiktoria Bąk, Klaudia Kalina, Eryk Stodolny, Jakub Sitko, Bogumił Cieślak, Michał Grzybowski, Franciszek Klyta.

Fundacja TVN - jak pomóc?

Osoby, które chciałaby wesprzeć Fundację TVN i budowę Centrum, mogą to zrobić:

  • wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT);
  • wysyłając przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966;
  • dokonując wpłaty na konto PL 25 1140 1010 0000 2581 1800 1001;
  • bezpośrednio na stronie Fundacji TVN

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja TVN

Pozostałe wiadomości