Gorące tematy

Jak brzmi najseksowniejszy głos w Polsce? Filip Kosior o pracy lektora audiobooków

Gorące tematy

Aktualizacja:

W trakcie Projektu Plaża w strefie Storytel w Międzyzdrojach, Olivier Janiak rozmawiał z Filipem Kosiorem. Lektor czyta m.in. audiobooki, a jego głos nazywany jest najseksowniejszym w Polsce.

Filip Kosior w strefie Storytel

Filip Kosior zdradził jak wygląda praca nad głosem w trakcie nagrywania m.in. audiobooka.

- To jest oczywiście jakieś budowanie napięcia przede wszystkim i próba nie pozwolenia słuchaczowi oderwać ucha od tego, co się robi, zainteresowania go tym, co przedstawiamy - wyjaśnił.

Pewne umiejętności pracy nad głosem Kosior wyniósł ze szkoły aktorskiej, której jest absolwentem. Tam pracował m.in. nad dykcją. Jednak lektor podkreśla, że to nie wszystko.

- Szkoła daje jakiś podstawowy warsztat, czyli dykcję, impostację, pracę głosem. Natomiast myślę, że kluczowe jest czytanie wcześniej książek. Im więcej czytasz, tym łatwiejsze jest później interpretowanie ich. Można czytać na głos, ale myślę, że te książki przeczytane po cichu też są istotne - podkreśla lektor.

Głos Filipa Kosiora nazywany jest najseksowniejszym w Polsce. Lektor jednak nie wykorzystuje go na co dzień.

Setki książek w aplikacji Storytel

W aplikacji Storytel można odsłuchać kilkadziesiąt tysięcy pozycji, skatalogowanych w 21 kategoriach. To wspaniała alternatywa dla tych, którzy nie są fanami tradycyjnego czytania książek. Z tej formy korzysta także sam Filip Kosior.

- Słucham audiobooków, ale słucham też podcastów. Ostatnio, w aplikacji Storytel, słuchałem "Co ćpać po odwyku" Kuby Żulczyka i Julka Strachoty. Poza tym książki tych panów również odsłuchuję - powiedział Kosior.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Olivier Janiak

Pozostałe wiadomości