Gorące tematy

Czy "Prince Charming" zmieni postrzeganie gejów w Polsce? "To pokazuje, że społeczność LGBT jest różnorodna"

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Bart Staszewski o "Prince Charming". Aktywista ocenia jak gejowskie show wpłynie na Polaków

Bart Staszewski to aktywista znany m.in. z walki o "Strefy wolne od LGBT". W minionym roku spotkał się nawet z Andrzejem Dudą, by porozmawiać o prawach mniejszości w Polsce. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał działacza, jak program "Prince Charming" może zmienić sytuację osób LGBT w Polsce.

Bart Staszewski ocenia program "Prince Charming"

"Prince Charming" to pierwszy w Polsce program randkowy, w którym biorą udział osoby homoseksualne. 13 mężczyzn walczy o serce tytułowego księcia - Jacka Jelonka. Uczestnicy programu przez 30 dni mieszkają razem w luksusowej willi, w której im bliżej finału, tym bardziej temperatura i poziom testosteronu wzrastają. Jacek zabiera wybranych mężczyzn na randki. Równolegle żegna się też z uczestnikami, z którymi nie nawiąże bliższej relacji. Aktywista Bart Staszewski ocenił, jak show może wpłynąć na poglądy Polaków.

- To ważne, co się dzieje, że taki program powstał i możemy go oglądać. To pokazuje, że geje są różni i że społeczność LGBT jest różnorodna. Widoczność osób LGBT w programie jest niezbędna, żebyśmy mogli walczyć w Polsce o równe prawa - powiedział.

- Równości nie wykuwa się tylko na salach sądowych, ale też na łamach telewizji. We wszystkich krajach w których doszliśmy do równości - to było m.in. dzięki reality show i serialom pokazującym, że osoby LGBT są normalne - dodał.

Gdzie oglądać polską wersję "Finding Prince Charming"?

"Prince Charming" to nowa propozycja Playera. Program obejrzysz online na platformie Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości