Gorące tematy

Tysiące ludzi pożegnało Archiego Battersbee. Jego matka apelowała do rodziców w trakcie pogrzebu

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN24, parenting.pl
znicz

Cały świat obserwował walkę rodziców 12-letniego Archiego Battersbee o jego życie. Chłopiec uległ wypadkowi i doznał uszkodzenia mózgu. Prawdopodobnie brał udział w niebezpiecznym, internetowym wyzwaniu. Brytyjski sąd wydał wyrok, aby odłączyć nastolatka od aparatury podtrzymującej życie. 13 września odbył się pogrzeb Archiego.

Wypadek Archiego Battersbee

Archie Battersbee miał 12 lat i mieszkał w Wielkiej Brytanii. 7 kwietnia jego rodzice znaleźli go nieprzytomnego ze sznurem na szyi. Okazało się, że chłopiec doznał uszkodzenia mózgu. Prawdopodobnie nastolatek brał udział w wyjątkowo niebezpiecznym wyzwaniu w Internecie.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Archie trafił do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować. Mózg przestał funkcjonować, a sąd, pomimo sprzeciwu rodziców, zdecydował o odłączeniu go od aparatury podtrzymującej życie. Wniosek o odroczenie tej czynności odrzucił także Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, do którego zwrócili się opiekunowie dziecka.

Pogrzeb Archiego Battersbee'ego

Pogrzeb Archiego Battersbee’ego odbył się 13 września o godzinie 12:00 w kościele St Mary w Prittlewell w Southend. Na ostatnim pożegnaniu chłopca obecni byli oczywiście rodzice i najbliżsi, ale także tysiące osób, które wspierały rodzinę w walce o nieodłączanie go od aparatury podtrzymującej życie.

Przyjaciel chłopca przyniósł rękawice bokserskie, bo boks to był ulubiony sport Archiego. Głos postanowiła zabrać także mama nastolatka, która apelowała do rodziców o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na to, co robią ich dzieci. Według niej wyzwanie, przez które zginął jej syn, zabiło już 82 dzieci. "Proszę, proszę was rodzice: porozmawiajcie ze swoimi dziećmi. Wiem, że jest wiele podobnych wyzwań w sieci" - mówiła.

W mediach społecznościowych często pojawiają się wyzwania, w których nastolatkowie chętnie biorą udział. Uwaga, nie wszystkie z nich są bezpieczne, niektóre zagrażają nawet życiu. - Mamy takie poczucie, że skoro dziecko siedzi w tym samym pokoju z telefonem w ręku, to my kontrolujemy, co ono robi. Zwracam uwagę na to słowo "kontrola", bo ono brzmi niebezpiecznie. Natomiast to nie chodzi o to, żeby śledzić nasze dziecko i ograniczać jego wolność, ale sięgać po wiedzę, czym nasze dziecko się interesuje - tłumaczyła psycholog dziecięca w Dzień Dobry TVN.

Potrzebujesz porady? Skorzystaj z Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w Sprawie Bezpieczeństwa Dzieci: 800 100 100.

Czytaj więcej na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN24, parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Norbert Neetz/Getty Images

Pozostałe wiadomości