Gorące tematy

Mastercard OFF CAMERA 2020 - pokazy i premiery w bezpiecznej formule online

Gorące tematy

Aktualizacja:
Mastercard OFF CAMERA 2020

Rozgrzewają do czerwoności i nie pozwalają odejść od odbiornika. Seriale inspirują, dają do myślenia i sprawiają, że kibicujemy ulubionym bohaterom. Uwaga serialowicze! Festiwal Mastercard OFF CAMERA zaprasza na kolejną, specjalną edycję SerialConu od 12 do 21 września.

Mastercard OFF CAMERA 2020

Na fanów seriali czeka mnóstwo atrakcji – pokazy i premiery, dyskusje o serialowych trendach i zjawiskach oraz warsztaty i konkursy – a wszystko to w bezpiecznej formule online. Organizatorzy i goście będą rozmawiać m.in. o ewolucji postaci serialowego antybohatera, o serialach, które brzydko się zestarzały i o tym, jak oglądaliśmy seriale podczas kwarantanny. Nie zabraknie wątków takich jak: kobiety w branży serialowej i wzorcach męskości prosto z małego ekranu. Wśród panelistów pojawią się zarówno twórcy seriali – aktorzy i producenci – jak i ich odbiorcy – blogerzy i krytycy filmowi.

Wieczorami, o godzinie 20:00 odbędą się spotkania LIVE, podczas których w towarzystwie twórców i gwiazdorskiej obsady publiczność zobaczy odcinki seriali i porozmawiamy o najgorętszych tytułach tej jesieni. Z widzami spotkają się między innymi Jan P. Matuszyński i Arkadiusz Jakubik, którzy opowiedzą o serialu „Król” na motywach książki Szczepana Twardocha, a także aktorki z tej produkcji: Magdalena Boczarska i Barbara Jonak. O powrocie kultowego „Usta usta” porozmawiają Sonia Bohosiewicz i Paweł Wilczak, o serialu „Szadź” opowiedzą Aleksandra Popławska i Cezary Łukaszewicz. Z kolei za kulisy komediowej produkcji „Królestwo kobiet” zabierze nas Gabriela Muskała. Nie zabraknie refleksji nad serialami internetowymi, które powstały podczas pandemii: „Zostań w domu”, „Co robimy w zamknięciu” i „Kontrola”.

Na fanów seriali czekają też warsztaty. Dana Łukasińska i Łukasz M. Maciejewski poprowadzą warsztaty scenariuszowe osnute wokół adaptacji literackiego pierwowzoru: „Król: Od książki do serialu”, a blogerki Riennahera, Zwierz Popkulturalny i Mysza Movie nauczą „Jak pisać i mówić o serialach”.

Jak co roku, na SerialConie nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Partnerami tegorocznego wydarzenia są Canal +, TVN i Player.pl.

Zapraszamy do śledzenia festiwalowej zakładki na Player.pl i mediów społecznościowych SerialCon. Wszystkie wydarzenia w ramach SerialConu i materiały dodatkowe dostępne są bezpłatnie.

Alfabet filmowych randek

Jeden jedyny, a może totalne randkowe szaleństwo? Kolorowe magazyny radzą, jak uwieść i zatrzymać faceta, komedie romantyczne i melodramaty budują mit idealnej miłości. Do tego dochodzą media społecznościowe i portale randkowe. Bohaterki i bohaterowie filmów z sekcji „Związki i rozwiązki” 13. Mastercard OFF CAMERA starają się nawigować w skomplikowanym krajobrazie miłosnym najlepiej, jak potrafią. Zmagają się z najróżniejszymi sposobami zawiązywania, budowania, podtrzymywania czy wreszcie – zrywania relacji miłosnych. Jakie filmy warto obejrzeć?

Lauren (również scenarzystka filmu – Miranda Tapsell) i Ned (Gwilym Lee) mają się pobrać. Zostało im dziesięć dni, żeby pogodzić i zebrać w jednym miejscu rodziców przyszłej panny młodej. Problem w tym, że są w separacji, a matka przeżywa kryzys wieku średniego i ani jej w głowie uszczęśliwianie córki. W związku z tym bez słowa znika. Bohaterowie, żeby ją odnaleźć, wyruszają w pełną przygód podróż, poprzez rzadko pokazywaną w kinie fascynująca północną część Australii. "Top End Wedding" zestawia kulturowo różne światy i pokolenia w dowcipny i przenikliwy sposób.

Pokazywany w canneńskim konkursie debiut fabularny Danielle Lessovitz sprytnie wykorzystuje punkt widzenia przeciętnego białego chłopaka z prowincji, żeby wprowadzić widzów w fascynujący i unikatowy świat nowojorskiej genderqueerowej subkultury. "Port Authority" to barwna i roztańczona opowieść o przełamywaniu stereotypów. Film bawi i zaskakuje widzów.

"And The Birds Rained Down" to nowy film Louise Archambault. Tym razem kanadyjska reżyserka opowiada o trójce dobiegających osiemdziesiątki samotników z wyboru, którzy żyją w chacie gdzieś w lasach Quebecu, z dala od cywilizacji. Ich względnie uporządkowane życie zmieni się jednak gwałtownie pod wpływem dwóch kobiet. Na horyzoncie pojawią się problemy zdrowotne, ale też tajemnice z przeszłości i niespodziewane uczucie. "And The Birds Rained Down" to rodzaj hołdu dla tych, którzy żyją według własnych zasad i muszą często zapłacić za to wysoką cenę. Warto? Przekonacie się, oglądając filmy z sekcji „Związki i rozwiązki”.

W Dzień Dobry TVN rzecznik prasowa festiwalu Alicja Myśliwiec opowiedziała, czym tegoroczna edycja Mastercard OFF CAMERA będzie się różnić od poprzedniej.

>>> Zobacz także:

Festiwal Filmowy w Wenecji 2020. "Śniegu już nie będzie" Szumowskiej i Englerta walczy o Złotego Lwa

Australijska kuzynka Magdy Zawadzkiej też jest znaną aktorką. "Zapragnęłam nią być, gdy obejrzałam Pana Wołodyjowskiego"

Ekskluzywny wywiad z Johnem Davidem Washingtonem. O aktorstwie, filmie "Tenet" i sławnym ojcu

Autor: Iza Dorf

Źródło: Mastercard OFF CAMERA 2020

Pozostałe wiadomości