Gorące tematy

Nowy sezon programu "Kobieta na krańcu świata" powstawał w dobie pandemii. Czym zaskoczy nas Martyna Wojciechowska?

Gorące tematy

Aktualizacja:

W programie "Kobieta na krańcu świata" od 12 lat Martyna Wojciechowska przedstawia niezwykłe historie kobiet na całej Ziemi. W tym roku cały świat się zatrzymał przez pandemię koronawirusa. Mimo to podróżniczka stawiła czoła i nagrała wraz z ekipą kolejny sezon. Jak jej się to udało?

Program "Kobieta na krańcu świata" pokochali Polki i Polacy. To właśnie w nim Martyna Wojciechowska przedstawia niezwykłe i zarazem inspirujące historie kobiet z różnych zakątków Ziemi.

Nowy sezon programu "Kobieta na krańcu świata"

To już 12 lat, jak możemy na ekranach podziwiać nieustraszoną podróżniczkę. W tym roku jednak przez pandemię koronawirusa zdjęcia do kolejnego sezonu "kobiety na krańcu świata" musiały zostać wstrzymane aż na cztery miesiące .

To był jeden z najtrudniejszych sezonów. Nie mogliśmy realizować odcinków

- powiedziała Martyna Wojciechowska o swoim programie.

Było trudniej niż zwykle, ale dla Martyny i jej ekipy niemożliwe nie istnieje. Dlatego tym bardziej kolejna odsłona "Kobiety na krańcu świata" zapowiada się ciekawie.

"Kobieta na krańcu świata" - co będzie w nowym sezonie?

W najnowszym sezonie "Kobiety na krańcu świata" Martyna Wojciechowska zapewni pełen wachlarz emocji − od śmiechu, dobrej zabawy, aż po wzruszenie i łzy. Odwiedzi m.in. Bangladesz, Ghanę, Czechy i Austrię.

W Bangladeszu przedstawi historię 10-letniej Rabiji, która mieszka na terenie zalewowym i w trakcie monsunów nie ma szans na dostanie się do szkoły. Z myślą o tysiącach bengalskich dzieci powstały więc place zabaw, biblioteki i szkoły… na łodziach!

Z kolei w Ghanie Martyna Wojciechowska w "Kobiecie na krańcu świata" przybliży tematykę tamtejszych pogrzebów oraz historię Veronici, zawodowej płaczki, która siebie i synów utrzymuje właśnie dzięki profesjonalnemu opłakiwaniu zmarłych.

Następnie u naszych sąsiadów zajmie się tematem osób niepełnosprawnych i wyzwań, z jakimi się mierzą. Poznamy Vladanę, dyplomowaną opiekunkę oraz Fundację Freya, która prowadzi współfinansowane przez państwo szkolenia dla asystentów seksualnych osób dotkniętych chorobami.

Natomiast w Austrii spotka niesamowitą kobietę - Jen Bricker. Gimnastyczka urodziła się bez nóg. Mimo dramatycznej sytuacji osobistej, osiągnęła spektakularny sukces. Kobieta zaraża optymizmem, a jej występy akrobatyczne z użyciem szarf - hipnotyzują.

Setny odcinek programu "Kobieta na krańcu świata"

Na tym jednak nie koniec. W 12. sezonie będzie wyemitowany 100. odcinek programu.

Sama nie mogę w to uwierzyć

- przyznała podróżniczka w rozmowie z Edwardem Miszczakiem, dyrektorem programowym TVN Discovery Polska.

A dokąd nas zabierze z tej okazji? Zobaczycie sami. Emisja pierwszego odcinka najnowszej serii już 25 października, na antenie TVN!

"Kobieta na krańcu świata" - gdzie oglądać program?

Odcinki zobaczysz na antenie TVN oraz platformie VOD Player.pl każdy odcinek można oglądać tydzień przed premierą telewizyjną.

Zobacz wideo: Martyna Wojciechowska o 12. sezonie "Kobiety na krańcu świata": Widzowie zobaczą setny odcinek, aż sama nie mogę w to uwierzyć

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN

Pozostałe wiadomości