Niezwykła rodzina małej Eloise. Jej babcia ma 37 lat, a prababcia - 53

rodzina
Hinterhaus Productions/Getty Images
To się nazywa dobre geny. Eloise Holland ma 18 miesięcy i urodziła się w angielskiej rodzinie z okolic Blackpool. Dziewczynka jest przedstawicielką piątego żyjącego pokolenia. Tym samym jej babcia ma 37 lat, a prababcia - 53.

Eloise Holland ma 6 babć

Eloise Holland to osiemnastomiesięczna dziewczynka, która ma niezwykłą rodzinę. Eloise jest przedstawicielką piątego żyjącego pokolenia w rodzinie - a właściwie w dwóch rodzinach, zarówno od strony matki, jak i ojca. Urodzona w 2018 r. dziewczynka jest o 97 lat młodsza od swojej praprababci, Brendy Scarisbrick.

Eloise na co dzień zajmują się rodzice - Sofia Holland (18) i Liam Underwood (21). Dziewczynka ma dużo szczęścia - w jej wychowaniu aktywnie uczestniczą babcie i prababcie, a nawet praprababcia, 74-letnia Margaret Wright. Dzień Matki w tym klanie to najważniejsze święto w roku.

Moja córka jest idealna, a ja mam najwspanialszą rodzinę obok siebie, która wspiera mnie w byciu młodą mamą. Czuję się niesamowitą szczęściarą

- mówi Sofia w "Daily Mail".

Mama Sofii, Karola Holland (37) jest rodzicielką na pełen etat - wychowuje piątkę dzieci. Zaś mama Liama, 40-letnia Linda Barnes rozwija swoją karierę. Obie opiekują się także Eloise.

Na tym jednak nie kończą się rodzinne konotacje. Mama Karli, Carol Bellone (53) pracuje w reklamie, zaś Kath Barnes (70) - matka Lindy - jest na emeryturze. Drzewo genealogiczne rośnie zresztą dalej. Mama Carol to 74-letnia tancerka, która jest w świetnej formie. Podobnie jak Margaret Wright - druga praprababcia.

Kto, jak nie członkinie tego niezwykłego klanu, znają lepszy sposób na wieczną młodość?

Najważniejsze to starać się nadążyć za dziećmi

- mówi Margaret.

Wielopokoleniowe rodzina

Prababcia Eloise, Carol, uwielbia myśleć o sobie jako o "fajnej babci". Ma sześcioro wnucząt i jedną prawnuczkę, które zajmują jej cały wolny czas.

Gdy rodzina zbiera się razem, wszystko wypełnione jest miłością i śmiechem. W Dzień Matki robimy ogromne zamieszanie. To wspaniały czas w roku

- dodaje Carol.

Mama Kath, Brenda Scarisbrick to emerytowana właścicielka farmy.

Eloise była przez nas gorąco przywitana na świecie. Teraz nie potrafimy jej nie rozpieszczać

- przyznała.

Wiecznie kłócimy się o to, kto nakarmi malutką lub kto ją potrzyma. Sofia nigdy nie musi martwić się, że zabraknie jej opiekunki do dziecka

- dodaje.

Karla kocha swoją wielką rodziną. Wszyscy członkowie są ze sobą bardzo blisko związani. Niewielkie różnice wieku na pewno nie są tu bez znaczenia.

Sofia urodziła Eloise, gdy miała 17 lat. Ja urodziłam Sofię, mając 19. Moja mama zaś była 16-latką, gdy przyszłam na świat, a jej matka liczyła sobie 19 wiosen, gdy się urodziła

- wyjaśniła Karla.

Wszystkie przedstawicielki klanu w młodym wieku zdecydowały się na potomstwo, co na pewno przyczyniło się do tego, jak dobrze się ze sobą dogadują.

Święta bywają drogie, ale nie zamieniłybyśmy swojej sytuacji na żadną inną

- wyznają zgodnie kobiety z rodziny żyjącej w Blackpool.

Floryda, Stany Zjednoczone. To były wyjątkowe pierwsze urodziny nie tylko dla małego chłopca, ale również jego dziadka, który pomógł mu zjeść tort. Nagraniem z uczty mężczyzna podzielił się z internautami, którzy słusznie przyznali, że nigdy nie jest zbyt wcześnie na budowanie rodzinnych więzi:

Zobacz także:

Ciąża a koronawirus. Czy jest się czego obawiać?

Adaptacja dziecka w żłobku – na czym polega i jak długo trwa?

Trudne dorastanie dzieci. Jak poprawić komunikację z nastolatkiem?

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości