Gorące tematy

Czy dzieci szybciej wrócą do szkół? "To pokolenie pokrzywdzone Covidem i nauką zdalną"

Gorące tematy

Autor:
Daria
Pacańska
Minister Czarnek poinformował, że dzieci wrócą wcześniej do szkół jeśli piąta fala koronawirusa nie będzie obciążała w dużym stopniu służby zdrowia

Czy jest szansa na szybszy powrót uczniów do szkół? Na razie część dzieci ma ferie, a nauka zdalna z powodu kolejnej fali koronawirusa jest przedłużona do 27 lutego. O tym, kiedy ponownie zasiądą w szkolnych ławkach, mówił minister edukacji Przemysław Czarnek.

Skutki nauki zdalnej

Wiele osób wyraża niezadowolenie ze zdalnego trybu nauczania. Podkreśla się, że taki stan może mieć negatywne skutki na wykształcenie dzieci i młodzieży.

- To jest absolutnie krzywdzące dla tych dzieci, młodzieży i nauczycieli, którzy wykonują ogromną pracę w trybie nauki zdalnej. Jest to pokolenie pokrzywdzone Covidem i nauką zdalną, dlatego utrzymywaliśmy przez kolejne miesiące naukę stacjonarną i utrzymujemy ją również obecnie dla 1 mln 600 tys. młodszych uczniów od I do IV klasy - tłumaczył szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Jak zapowiada, po powrocie dzieci z ferii zimowych planowane jest zwiększenie ilości dodatkowych zajęć sportowych, a także większy dostęp do psychologów i pedagogów specjalnych.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Powrót uczniów do szkół wcześniej?

- Wcześniejszy powrót do szkół jest możliwy - powiedział minister Przemysław Czarnek. Może się tak zdarzyć, jeśli służba ochrony zdrowia będzie obciążona w niewielkim stopniu.

- Jeśli piąta fala będzie szybciej przechodziła, jest możliwość, że będziemy podejmować decyzje o szybszym powrocie do nauki stacjonarnej niż 28 lutego. Wszystko będzie zależało od tego, na ile będą obciążone służby sanitarne, ochrona zdrowia - tłumaczył.

Przypomniał także w wywiadzie dla TVP Info, że nauka zdalna ze względu na zagrożenie wariantem Omikron będzie zdalna do końca ferii.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Catherine Delahaye/Getty Images

Pozostałe wiadomości