Gorące tematy

Gwiazdy wspominają Top of the Top Sopot Festival. Andrzej Piaseczny miał pewne marzenie

Gorące tematy

Aktualizacja:

Gwiazdy doskonale pamiętają występy na Top of the Top Sopot Festival. Postanowili zdradzić, jakie wspomnienia związane ze sceną w Operze Leśnej są najżywsze. Niektórzy śledzili losy tego wydarzenia jeszcze jako dzieci.

Gwiazdy wspominają festiwal

Gwiazdy postanowiły opowiedzieć o wspomnieniach dotyczących festiwalu w Sopocie. Niektórzy z nich jeszcze jako dzieci marzyli, aby wystąpić na tej scenie. Po latach im się udało, ale jak mówią, emocje są nie do opisania.

- Mam przeróżne wspomnienia związane z Sopotem. Począwszy od tych dziecięcych, kiedy obserwowałem festiwal przez ekran telewizora i marzyłem sobie, że może ja kiedyś wygram jacht pełnomorski, który był do wygrania. Potem w dorosłych latach zdarzyło mi się wygrać jedną z edycji festiwalu, zdobyłem Bursztynowego Słowika - wyznał Andrzej Piaseczny.

Majka Jeżowska również pojawiła się na festiwalu. Jednak pech chciał, że rozchorowała się tuż przed występem. Jak mówi, to była porażka i przykre doświadczenie. Przez anginę występ artystki nie należał do najlepszych.

Piotr Kupicha wspomina, że kiedy po raz pierwszy wystąpił podczas festiwalu był potwornie zestresowany. Dopiero pod koniec wykonywania utworu "Jest już ciemno" poczuł się lepiej, co zauważyła Maryla Rodowicz.

- I ona wtedy powiedziała parę dobrych słów w naszym kierunku, które myślę, że zdecydowały o tym, że wygraliśmy podwójnie ten festiwal - powiedział wokalista.

Top of the top Sopot Festival 2021

Tegoroczny Top of the top Sopot Festival rozpocznie się 17 sierpnia i potrwa trzy dni. Na scenie pojawi się aż 50 największych polskich gwiazd. Usłyszymy nowe hity, ale także przeboje, które towarzyszą nam od lat. Nie zabraknie także konkursu o Bursztynowego Słowika.

Festiwal będzie transmitowany na żywo w stacji TVN. Pierwszego dnia wystąpią m.in: Edyta Górniak, Kayah, Sylwia Grzeszczak, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Izabela Trojanowska, Urszula, Ania Karwan, Budka Suflera, Felicjan Andrzejczak, Oddział Zamknięty, De Mono, Lombard, Big Cyc. Drugiego widzowie będą mogli posłuchać tanecznych utworów takich artystów jak: Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska, Małgorzata Ostrowska oraz zespołów Blue Cafe, Kombii, Feel i Pectus.

W konkursie o Bursztynowego Słowika będą rywalizować: Roksana Węgiel, Viki Gabor, Grzegorz Hyży, Dawid Kwiatkowski, Arek Kłusowski.

Trzeciego dnia uczestnicy festiwalu będą świętować 20-lecie stacji TVN24. Na scenie, w towarzystwie orkiestry pod batutą Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka wystąpią m.in.: Kayah, Agnieszka Chylińska, Nosowska, Ewa Bem, Brodka, Sylwia Grzeszczak, Natalia Przybysz, Viki Gabor, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, Fisz Emade Tworzywo, Kortez, Michał Szpak, Paweł Domagała, Krzysztof Iwaneczko.

Bilety na Festiwal są jeszcze dostępne, można je zakupić pod poniższymi linkami:

https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/top-of-the-top/

https://biletyna.pl/koncert/TOP-of-the-TOP

https://bart.interticket.pl/programseries/top-of-the-top-sopot-festival-49

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości