Gorące tematy

Rekordowy finał akcji #TVNpomagajmysobie. Ponad 2 mln zł na posiłki dla potrzebujących

Gorące tematy

Druga edycja akcji #TVNpomagajmysobie dobiegła końca. Jej celem była pomoc najuboższym, potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, ale także właścicielom restauracji, których biznesy częściowo zostały zamrożone. - Szefowie kuchni karmili cały świat, a dzisiaj ciężko im wykarmić swoje rodziny - powiedziała w Dzień Dobry TVN Daria Ładocha.

#TVNpomagajmysobie - cel akcji

Celem akcji była pomoc najuboższym, potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku. Jednocześnie zsolidaryzowano się z branżą restauracyjną, która od dłuższego czasu zmaga się z trudnościami w związku z lockdownem.

Od połowy grudnia do końca stycznia 180 restauracji, które wzięły udział w akcji, przekazało 117 tys. posiłków na rzecz osób potrzebujących w całym kraju. Zanim jednak do tego doszło zostały one pozytywnie zweryfikowane pod kątem wymaganych warunków. Każdy lokal otrzymał zamówienie na kwotę 13 tys. zł brutto. Dostawy dań obiadowych trafiły do ponad 100 Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) zajmujących się dożywianiem najuboższych. Konkretne OPP zostały wskazane przez 27 lokalnych Banków Żywności działających w poszczególnych regionach.

#TVNpomagajmysobie - podsumowanie akcji

Dzięki inicjatywie TVN Grupa Discovery udało się pomóc najuboższym, jednocześnie wspierając właścicieli lokali gastronomicznych. Łącznie na zakup obiadów dla osób w potrzebie przeznaczono w grudniu i styczniu ponad 2 mln zł.

- Pandemia pokazała nie tylko złe strony, ale też dobre, ponieważ zjednoczyliśmy się. Szefowie kuchni karmili cały świat, a dzisiaj ciężko im wykarmić swoje rodziny. I tutaj nagle wielka społeczna empatia i akcja TVN. 117 tys. ciepłych posiłków wydanych, udało się uzbierać 2 mln 340 tys. zł. W akcji wzięło udział 180 restauracji. To naprawdę gigantyczny wynik - podsumowała Daria Ładocha.

- Szef kuchni, kiedy schodzi ze swojego stanowiska, nie ma zbyt wiele możliwości. A tam jest jeszcze mnóstwo ludzi, którzy zostali bez pracy. Ta akcja łączyła dwie grupy - ludzi, którzy stracili pracę oraz tych, którzy od lat chodzili głodni - dodała ambasadorka inicjatywy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości