Moc atrakcji w Zoo Borysew. Świetny pomysł na spędzenie weekendu za miastem

Z kamerą wśród zwierząt

W Borysewie niedaleko Łodzi Tomasz Zubilewicz odwiedził ogród zoologiczny. To niezwykłe miejsce nie tylko na mapie Polski, ale i świata. Mieszka w nim 10 proc. populacji białych lwów. Co jeszcze czeka na odwiedzających ten magiczny zakątek?

Białe Lwy w Zoo Borysew

Ogród zoologiczny, który odwiedziliśmy z kamerą Dzień Dobry TVN to miejsce wyjątkowe. Zajmuje aż 26 hektarów i jest domem dla niemal 600 zwierząt. W tym miejscu możemy przekonać się, jak pięknym gatunkiem są białe lwy.

- Urodziło się u nas 15 białych lwów. To jest 10 procent populacji światowej. (...) Trzeba je obserwować, to się można dużo o nich nauczyć. Ogród w tym roku obchodzi 15-lecie także czasu na obserwację miałem bardzo dużo i też jego [jednego z lwów - przyp. red.] wychowywałem od małego. Także on do mnie przychodzi, że mogę go pogłaskać - powiedział Andrzej Pabich właściciel Zoo Borysew.

Nowości z Zoo Borysew

W Zoo Borysew powstaje basen dla tygrysów. To jedyne dzikie koty, które lubią pływać i nurkować. W basenie o pojemności 60 tys. litrów tygrysy bengalskie będą mogły się relaksować. To także miejsce, w którym mają się odbywać pokazowe karmienia tych zwierząt. To pierwsza taka atrakcja w Europie. Trzy ściany z akrylu zapewniają widok na nurkujące tygrysy.

W ogrodzie zoologicznym można zobaczyć parę gibonów. To wyjątkowe małpy, które uprawiają "parkur", są niezwykle aktywne i radosne. Biszkoptowy samiec i czarna samica doczekali się dziecka, które ma jasne ubarwienie i kurczowo trzyma się mamy. W tej chwili gibony są jeszcze w ogrzewanym Domu Zimowym.

Na świat w Zoo Borysew przyszły także białe wilki. Historia jest wyjątkowa, bo wilczyca urodziła dokładnie 67 dni po śmierci samca. Na wybiegu są z nią dwa młode. Nie znamy ich płci. Trzeci maluch (samiczka), urodzony w jamie wypełnionej wodą, był słaby i dlatego opiekunowie musieli go oddzielić, by uratować mu życie. Obecnie przebywa w ogrzewanym pomieszczeniu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości