Dziecko

Kilkulatek próbował nakarmić żyrafę w zoo. "To mogło skończyć się fatalnie"

Dziecko

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tiktok.com, edziecko.pl
Dziecko karmiące żyrafę w ogrodzie zoologicznym

Wizyta w ogrodzie zoologicznym to nie lada atrakcja dla całej rodziny. Warto jednak pamiętać o tym, że w większości takich obiektów zabrania się dokarmiania zwierząt. Złamanie zakazu wiąże się ze sporym ryzykiem. Przekonał się o tym chłopiec, który podczas spaceru pomiędzy wybiegami zapragnął zaserwować posiłek żyrafie. - To mogło skończyć się fatalnie - ocenili użytkownicy TikToka, którzy obejrzeli upamiętniające ten incydent nagranie.

Zabrali syna do zoo. Przy wybiegu dla żyraf przeżyli prawdziwe chwile grozy

Choć wiele mówi się o niebezpieczeństwach płynących z dokarmiania zwierząt w ogrodach zoologicznych, wciąż nie brakuje turystów decydujących się na taki krok. Najlepszym tego dowodem jest nagranie, które znalazło swoje miejsce na TikToku.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Na krótkim filmiku zostało uwiecznione spotkanie kilkuletniego chłopca z żyrafą. Dziecko wzięło do rączki liść i poczęstowało nim spacerujące po wybiegu zwierzę. Afrykański ssak bez wahania chwycił za przysmak i pociągnął go w górę razem z maluchem. Gdyby nie szybka reakcja rodziców, doszłoby do tragedii. To właśnie oni chwycili syna za nogi i sprowadzili go na ziemię.

Kilkulatek próbował nakarmić żyrafę w zoo. Internauci nie kryją zaskoczenia

Mrożący krew w żyłach filmik nie umknął uwadze internautów. Pojawiły się pod nim setki komentarzy. Użytkownicy TikToka zwrócili uwagę na fakt, że ogrody zoologiczne nie bez przyczyny zabraniają turystom dokarmiać zwierzęta. Wielu z nich doceniło też refleks rodziców.

- "To mogło skończyć się fatalnie", "Dostałabym ataku serca, gdyby to spotkało moje dziecko", "Instynkt matki zadziałał błyskawicznie" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tiktok.com, edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: greenicetea/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości