Styl życia

Wsiadły do samochodu z dzieckiem i zignorowały zasady bezpieczeństwa. "Za to powinni odbierać prawo jazdy"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
vibez.pl
Ręce wystawione przez okno samochodu

Podczas jazdy samochodem dziecko powinno być chronione w szczególny sposób. Większość rodziców nie wyobraża sobie podróży bez specjalnego fotelika. Okazuje się jednak, że nie wszyscy przykładają wagę do zasad bezpieczeństwa. Do sieci trafiło nagranie, którego autorką jest 31-letnia aktorka z Rosji, Vera Kincheva. Kobieta wsiadła za kierownicę z telefonem w dłoni i w trakcie krótkiej przejażdżki filmowała zarówno siebie, jak i siedzącą obok przyjaciółkę z niemowlęciem na rękach. Nikt nie miał zapiętych pasów. Internauci są oburzeni.

Wybrały się na przejażdżkę z dzieckiem. Zapomniały o zasadach bezpieczeństwa

Filmik nakręcony przez 31-letnią aktorkę w trakcie urlopu w Tajlandii to najlepszy dowód na to, że nie brakuje kierowców bez wyobraźni. Vera Kincheva uwieczniła za pomocą kamery wyjątkowo niebezpieczną przejażdżkę samochodem. Towarzyszyła jej przyjaciółka z dzieckiem w wieku niemowlęcym.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Vera Kincheva i jej towarzyszka zajęły miejsca na przednich fotelach, nie zaprzątając sobie głowy koniecznością zapięcia pasów bezpieczeństwa. Co gorsza, nie zapewniły należytej ochrony najmłodszej pasażerce. W trakcie przejażdżki dziewczynka stała na kolanach swojej mamy.

Dziecko w samochodzie bez fotelika

Kobiety złamały przepisy prawa o ruchu drogowym, przy okazji narażając na niebezpieczeństwo niemowlę. Nie umknęło to uwadze osób, które zetknęły się poruszającym nagraniem w sieci. Wojtek Kardyś to jeden z wielu internautów, którzy zdecydowali się otwarcie skrytykować zachowanie turystek.

- Aż mi słabo, jak to oglądam. Dziecko zamiast w foteliku jest trzymane przez kobietę z przodu jako pasażer (wystarczy lekko zahamować i tragedia). Żadna z kobiet nie zapięła pasów. Prowadząca podczas jazdy nagrywa filmik na social media. Za to powinni odbierać prawo jazdy - czytamy w poście opublikowanym na Twitterze przez eksperta w dziedzinie komunikacji internetowej i digital marketingu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: vibez.pl

Źródło zdjęcia głównego: Isabel Pavia/Getty Images/Instagram

Pozostałe wiadomości