Wyhoduj sobie szczęście, miłość i pieniądze. Rośliny domowe, które przynoszą dobrą energię

Dom


Wiele osób nie wie, że istnieją rośliny, które pozytywnie oddziałują na nas i nasze samopoczucie. Niektóre ponoć przynoszą miłość, zdrowie, a nawet pieniądze. Dowiedz się, jakie kwiaty doniczkowe wprowadzą do naszego życia pozytywną energię.

Które rośliny przynoszą szczęście?

Każda roślina przynosi nam szczęście, ponieważ każda jest symbolem odrodzenia. Pielęgnujemy ją, widzimy, jak rośnie, co daje nam nadzieję na to, że będzie dobrze – zauważyła florystka, Anna Wojtala.

Kwiatem miłości jest jaśmin. Niektórzy wierzą, że pomaga pielęgnować związki, zwłaszcza, gdy stoi w sypialni. Jaśmin charakteryzuje się niesamowitym zapachem oraz tym, że kwitnie w nocy. W Azji panuje popularna tradycja układania z niego girland.

Pilea, zwana również pieniążkiem, uznawana jest za roślina ta przynosi powodzenie finansowe. Dawniej wierzono, że okrągły kształt liści zawdzięcza schowanym w doniczce monetom. Pilea nie jest bardzo wymagająca, dlatego wystarczy ją podlewać raz w tygodniu. Preferuje rozproszone światło, a bezpośrednie promienie słoneczne barwią jego listki na żółto.

Storczyki według chińskich wierzeń przyciągają wszystko, co piękne. Kwiaty te służą związkom, stabilizując je i chroniąc zakochanych od przeszkód i niepowodzeń. Dzięki ich pięknym, kolorowym płatkom pozbędziesz się chandry.

Uzdrawiającą moc ma też aloes. W starożytnym Egipcie uważano go za symbol nieśmiertelności, dlatego składano je do grobowców zmarłych faraonów. Aloes trzymany w kuchni lub przy oknach ma chronić mieszkańców przed nieszczęśliwymi wypadkami i chorobami.

Grubosz, szerzej znany jako drzewko szczęścia, przyciąga pomyślność. Kwiaty te wprowadzają harmonię i dostatek. Inną przynoszącą uśmiech losu rośliną jest bambus, który ma pochłaniać złą energię.

Jest takie wierzenie, że im bardziej obłe kształty liści, czy jakichkolwiek roślin, tym więcej energii nam przesyłają w drugą stronę – powiedziała Anna Wojtala.

Jednymi z bardziej popularnych kwiatów, są znane ze swoich oczyszczających powietrze właściwości paprotki. Ich liście pozbywają się toksyn i neutralizują promieniowanie emitowane przez urządzenia elektroniczne. Ich obecność uspokaja, harmonizuje i kojąco wpływa na układ nerwowy.

Wierzy się, że bluszcz trzymany przy wejściu do domu oczyszcza odwiedzających domostwo gości ze złych intencji. Z kolei epipremnum wytwarza strumień energii, który przyciąga pieniądze i szczęście, łagodzi stres, niweluje niepokój oraz koi niespokojnego ducha. Stawiając doniczkę z rośliną przy komputerach, czy innych urządzeniach, przy których spędzamy dużo czasu, zniwelujemy szkodliwe skutki oddziaływania elektromagnetycznego.

Geranium, znane również jako anginka, posiada moc uzdrawiania. Skrzydłokwiat natomiast, uważany był dawniej za symbol odrodzenia. Sprowadza do naszego życia miłość, harmonię i rozwagę, dlatego często jest prezentem dla ludzi, którzy przeżywają bolesną stratę.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Kokedama. Kula z mchu, która udekoruje twoje mieszkanie

Na ratunek kwiatom doniczkowym. Maja Popielarska radzi, jak dbać o rośliny

Fran Bailey - ekspertka ogrodnictwa, która rozmawia z roślinami. "Są jak przyjaciele"

Autor: Agata Polak