Ogród

Ich pasją jest uprawa bonsai. "To rodzaj sztuki, dzieła"

Ogród

Autor:
Daria
Pacańska
Własne bonsai krok po kroku
Własne bonsai krok po krokuDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Uprawa bonsai to hobby państwa Kurowskich. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby opowiedzieli o sposobach pielęgnacji i podcinaniu drzewek, które - jak się okazuje - jest niezwykle istotne. Co jeszcze należy wiedzieć o tej niezwykłej sztuce?

Bonsai - co to jest?

Bonsai to drzewko, którego nazwa pochodzi od dwóch słów "bon" (oznacza płaską tacę) i "sai" (roślina). - Tak naprawdę bonsai to jest rodzaj sztuki, dzieła, które nigdy nie będzie ukończone, ponieważ jest to roślina żywa, która ciągle się zmienia - powiedziała Sylwia Kurowska.

Bonsai powinna rosnąć w kontrolowany przez nas sposób. Pierwsze cięcie należy zrobić tuż po zakupie rośliny. Bonsai może powstać z azalii japońskiej, graba, czyli drzewa rosnącego na skale, sosny, modrzewia, jabłonki czy brzozy.

Bonsai - jak podcinać drzewka?

Bonsai należy podcinać w ten sposób, by pasowało do naszej koncepcji. Drzewo trzeba podcinać - raz w roku, gdy jest małe, co cztery, pięć lat - gdy urośnie.

- Z drzewkiem jest dużo pracy, ale efekt wychodzi genialny - powiedział Jakub Kurowski.

I dodał: - Proszę sobie wyobrazić, że te drzewka nie rosną w ziemi. One rosną w specjalnej, japońskiej wypalanej glince - acadamie, pumeksie i mieszance z lawą wulkaniczną.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości