W kolejnej odsłonie cyklu „Odpicowane mieszkanie” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Agnieszkę Zakrzewską, która razem z mężem i córeczką mieszka pod Warszawą w 150- metrowym domu. Właścicielka bardzo lubi styl angielski oraz kolory i wzory. Uwagę zwracają efektowne, stare meble, sztukaterie oraz kolorowe i wzorzyste ściany. Jak mówi Pani Agnieszka, im we wnętrzu jest więcej wzorów i kolorów, tym łatwiej jest dołączyć nowe.
Dawniej, jeżeli decydowaliśmy się na zakup nieruchomości, to miał to być dom na całe życie. Obecnie Polacy zmieniają miejsce zamieszkania średnio co 15 lat. Jakie domy i mieszkania sprzedają się najlepiej, a jakie sprzedać najtrudniej? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to architekta Jonatana Kilczewskiego. Czy przed sprzedażą domu warto go wyremontować? Jak przygotować nieruchomość na wizytę potencjalnego kupca?
Design z czasów PRL-u świętuje wielki powrót. Do łask wróciły stare komody, biblioteczki, a nawet meblościanki z lat 50., 60., 70. XX wieku. Czym wyróżniają się meble z tamtego okresu? Dlaczego młodzi ludzie tak chętnie korzystają z designu z czasów PRL-u?
Skrzywdzony piesek Fijo znalazł w końcu nowy dom. Psiakiem zaopiekował się Artur Serocki z Pabianic. Czy zwierzak zaaklimatyzował się już w nowym miejscu? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Pani Ewelina Rydzewska uwielbia prostotę. I w takim właśnie stylu zaprojektowała dom, w którym mieszaka razem z mężem Przemysławem i córką. Pani Ewelina jest projektantką wnętrz, pan Przemysław - inżynierem budownictwa. Na czym polegała ich kooperacja przy projekcie "Dom"? Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła minimalistyczne, a zarazem niezwykle ciepłe i przytulne "Odpicowane mieszkanie".
W Nadarzynie, na skraju lasu stoi bliźniak. W jednej jego części mieszka małżeństwo, które lubi rzeczy z historią. Agnieszka i Łukasz dom urządzili w stylu, który nazwali industrialny vintage. Odwiedziła ich reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Ubieranie psów uważane jest przez wielu za fanaberię. Okazuje się jednak, że w przypadku niektórych ras to konieczność. Wykonane z odpowiedniego materiału kurteczki, derki i sweterki pomagają im utrzymać odpowiednią temperaturę ciała. Chronią je również przed deszczem i wiatrem. Jak zatem wybierać ubranka dla psa i czy każdy pupil potrzebuje garderoby?
W kolejnej odsłonie cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Białystok, gdzie mieszka Aleksandra Leszczyńska z rodziną. W 140-metrowym domu panuje styl industrialny. Właścicielka aranżując wnętrze postawiła na wygląd ścian. Uwagę zwraca galeria ścienna, żywy niebieski mech, tapeta banksy'ego czy beton industrialny. Pani Oli udało się połączyć estetykę z funkcjonalnością. Właścicielka urządzając dom pozwoliła sobie również na odrobinę szaleństwa, czego efektem jest kolorowy fotel w oryginalny wzór.
W kolejnej odsłonie cyklu "No to ładnie" Małgorzata Socha razem z Szymonem Machaczką urządzili pokój dla niemowlaka. Czy rodzice Gai - Damian i Natalia byli zadowoleni z efektu metamorfozy?
W okresie jesienno-zimowym szybko zapada mrok i już w czasie późnych popołudniowych spacerów psy - zwłaszcza te czarne - stają się mało widoczne. Są jednak sposoby, aby nasze pupile nie "znikały" w ciemności. Wystarczy kupić obrożę i smycz ledową albo szelki odblaskowe. Jak działają takie akcesoria? Sprawdziliśmy to.
W jednej z warszawskich kamienic znajduje się mieszkanie z pięknie udekorowaną w ptasie motywy ścianą. Dlaczego jego właścicielka zdecydowała się na taki wzór? Co jeszcze zdobi mieszkanie? Sprawdziła to prowadząca cykl Odpicowane mieszkanie Katarzyna Jaroszyńska.
Marzy Wam się nowoczesny salon czy raczej przytulny, staromodny pokój dzienny w stylu klasycznym? Udany projekt salonu powinien być jednocześnie piękny i funkcjonalny, dlatego stanowi nie lada wyzwanie. Podpowiadamy kilka sprawdzonych aranżacji.
Salon to domowe centrum wypoczynku i wizytówka naszego mieszkania. Ładne wnętrza urządzone z pomysłem cechuje świadomy dobór każdego elementu - warto więc poświęcić chwilę, aby wybrać idealny dla siebie projekt salonu.
Wiele z otaczających nas roślin posiada właściwości, które mogą pomóc nam w uporaniu się z uciążliwymi problemami zdrowotnymi. Jedną z takich roślin jest fiołek trójbarwny, szerzej znany jako bratek. Popularna roślina jest niezwykle skutecznym lekiem na trądzik. Regularnie spożywana herbata wpływa także na pracę naszego układu pokarmowego, wspomagając odchudzanie.
Dziewanna nie bez przyczyny nazywana jest królową polskich łąk. Jak działa dziewanna? Właściwości wykrztuśne, bakteriobójcze i przeciwzapalne to tylko niektóre z jej atutów. Z dziewanny możemy również przyrządzić doskonałą nalewkę, sprawdzi się także jako ozdoba naszego ogrodu ze względu na słodko pachnące, żółte kwiaty. Jakie jeszcze właściwości ma dziewanna i jak ją stosować?
Do schronisk trafia co miesiąc bardzo dużo kotów i jeszcze więcej psów. Jak placówki przygotowują się do zimy? W jaki sposób każdy z nas może im pomóc? Sprawdził to prezenter radiowy i wielbiciel zwierząt Krzysztof Jankowski "Jankes". Jakie prezenty dla miał dla piesków?
Kasze, mąka, makarony, płatki owsiane i przyprawy - nasze kuchnie pełne są sypkiej żywności. W czym ją przechowywać, aby zachowała świeżość i się nie rozsypywała? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła declutterka Maria Ernst-Zduniak.
Największe dzikie koty świata to zwierzęta, które budzą szacunek i uznanie u przedstawicieli wszystkich gatunków. Ludzi nieustannie fascynuje ich dzika natura oraz wyjątkowe piękno. Bliscy krewni dzikich kotów, czyli koty domowe, towarzyszą człowiekowi od ponad 10 tysięcy lat.
Kot europejski krótkowłosy nazywany jest także kotem celtyckim. To rasa naturalna, której przodkowie pochodzą z obszarów basenu Morza Śródziemnego. Na Starym Kontynencie obecne były już w czasach Cesarstwa Rzymskiego.
Munchkin to rasa, której nie sposób pomylić z żadną inną. Wyjątkowo krótkie łapy sprawiają, że kot munchkin określany bywa mianem kociego jamnika. Rasa ta wzbudza wiele kontrowersji, zarówno wśród hodowców, jak i organizacji felinologicznych.
Kot kartuski to rasa, która ukształtowała się we Francji. Jest to najstarsza rasa świadomie hodowana w Europie. Pierwsze koty zostały przywiezione do Francji prawdopodobnie już w XV wieku.
Kot norweski leśny to narodowy kot Norwegii – taki tytuł nadał mu król Olaf w latach 70. XX wieku. Norweski kot leśny jest bardzo popularny w krajach nordyckich, a także we Francji. Jednym z najbardziej znanych kotów norweskich leśnych jest Sølvfaks – bohater książki autorstwa Gabriela Scotta.
Kot egipski to jedna z najstarszych naturalnych ras kotów. Wielu badaczy sugeruje nawet, że może być on protoplastą wszystkich znanych obecnie ras. Charakterystyczną cechą egipskich kotów mau są cętki – znajdują się one zarówno na futrze, jak i na skórze.
Koty burmskie wywodzą się z dalekiej Azji, a pierwsze wzmianki o istnieniu tej rasy pochodzą z XIV wieku. Koty burmskie wyróżniają się niepowtarzalnym, nieco egzotycznym wyglądem, dużą aktywnością oraz bardzo przyjaznym usposobieniem.
Kot birmański nazywany jest świętym kotem z Birmy nie tylko dzięki legendom, które towarzyszą tej rasie, ale także z uwagi na wyjątkowo wyważony charakter i piękny wygląd. To koty, które potrafią stworzyć z właścicielem wyjątkową więź.
Każda roślinna czasami choruje. Nawet jeśli zapewnimy jej wszystko, czego potrzebuje, to mogą zaatakować ją wirusy lub szkodniki, na które nie mamy wpływu. Warto poznać choroby bukszpanu, jeśli mamy zamiar posadzić go w swoim ogrodzie.
Obrzeża trawnikowe to przydatne narzędzie nie tylko w naszym ogrodzie, ale także w przestrzeni miejskiej. W artykule podpowiemy, do czego dokładnie służą obrzeża trawnika oraz z jakich materiałów najczęściej się je wykonuje. Zapraszamy.
Niewiele jest krzewów tak ozdobnych, a przy tym tak prostych w uprawie jak perukowiec. Krzew w miesiącach letnich po przekwitnięciu kwiatów wytwarza efektowne, puszyste “peruki”. Perukowiec ma niewielkie wymagania – urośnie nawet w suchej i niezbyt żyznej ziemi. Lubi za to przycinanie. Przemyślane cięcie perukowca pozwoli uformować z niego drzewo lub krzew i sprawi, że w przyszłym sezonie “peruki” będą bardziej obfite.
Pysznogłówka szkarłatna i pysznogłówka ogrodowa to dwa najczęściej uprawiane w Polsce gatunki tej niezwykłej rośliny. Pysznogłówka, zwana również indiańskim pióropuszem lub bergamotką, jest ceniona ze względu na piękne amarantowe kwiaty, które – co ciekawe – są jadalne, a ich zapach i smak przypomina cytrusowy aromat owoców pomarańczy bergamoty. Radzimy, jak uprawiać pysznogłówkę w ogrodzie i do czego można ją wykorzystać.
Czy wiesz, jakie kroki należy podjąć, gdy pojawi się pożar? Sprawdź, jak postępować w razie zagrożenia ogniowego.