Styl Życia

Zobacz najpiękniejszy ogród świąteczny w Małopolsce 

Styl Życia

Zobacz najpiękniejszy ogród świąteczny w Małopolsce 

Andrzej i Kami Jurczyńscy z Ptaszkowej co roku dekorują swój przydomowy ogród tysiącami lampek choinkowych. Marcin Sawicki odwiedził ich specjalnie po to, żeby zobaczyć ile ozdób udało im się zawiesić tej zimy. 

Ptaszkowa to niewielka wieś koło Nowego Sącza, którą każdego roku rozświetla blask tysięcy lampek choinkowych. Lokalną sławą cieszy się szopka budowana przez Andrzeja i Kamila Jurczyńskich, która ku uciesze najmłodszych nie tylko lśni, ale i rozbrzmiewa świątecznymi melodiami.

Dzieci przyjeżdżają i bardzo cieszmy się z tego, że mają radochę, bo to wszystko jest dla nich – powiedział Andrzej Jurczyński. 

Bożonarodzeniowy ogród

Przygotowania ogrodowej iluminacji rozpoczyna się już w październiku. W tym roku Panowie Jurczyńscy rozwiesili aż 40 tysięcy lampek. Specjalne zabezpieczenia uchronią je przed zmianami pogody i pomogą perfekcyjnie przetrwać sezon.

Do 2 lutego musi to wszystko wytrzymać, nie ma innej opcji. Na lato trzeba to ściągnąć i potem zakładamy od nowa w innych konfiguracjach i kolorach. Sezon jest paradoksalnie tani, ponieważ cała noc świecenia zużywa tyle prądu co dwukrotne zagotowanie wody na herbatę – wyznał Kamil Jurczyński. 

Zobacz też:

Mandat za źle przewożoną choinkę. Jak zrobić to prawidłowo i bezpiecznie?

Skuteczne sposoby na przedłużenie życia choinki

Ozdoby świąteczne, którymi łatwo ozdobisz dom na zbliżające się święta

Co sądzisz o tym artykule?
93
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0