Styl Życia

Wyjątkowe iluminacje bożonarodzeniowe w Lublinie. "Zrobiliśmy je, żeby świat był piękniejszy"

Styl Życia

Wyjątkowe iluminacje bożonarodzeniowe w Lublinie. "Zrobiliśmy je, żeby świat był piękniejszy"

Nasz reporter Piotr Wojtasik zawitał do Lublina, żeby obejrzeć dekoracje świąteczne na ulicach miasta i porozmawiać z ich twórcami. Lokalny artysta od kilku lat ofiaruje mieszkańcom wyjątkowe iluminacje, żeby umilić im czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. 

Jedyne takie światełka w Polsce 

Reporter Dzień Dobry TVN spotkał się w Lublinie z Jarosławem Koziarą, który wyszedł z inicjatywą upiększenia swojego miasta. 

- Jesteśmy na starówce na ul. Bramowej, za nami brama krakowska, czyli symbol miasta Lublina. A ja kiedyś wymyśliłem, że można to udekorować w sposób jedyny w swoim rodzaju. I od paru lat te gwiazdy są tu symbolicznym elementem, który powstaje w czasie świąt - powiedział lokalny artysta i profesor wydziału artystycznego.

- To są rzeczy indywidualnie przygotowane przez zespół ludzi. I każda gwiazda ma charakter indywidualny, jest jakimś oddzielnym pomysłem - dodał. 

Mieszkańcy Lublina nie żałują prądu

- Prąd udostępniają mieszkańcy, galerie, restauracje - wszystko po to, żeby świat był piękniejszy i bardziej uroczy. Idziesz przez miasto i widzisz takie gwiazdy i podnosi się pierwiastek szczęścia - powiedział nam mieszkaniec ul. Bramowej, na której znajdziemy iluminacje. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Reporter: Piotr Wojtasik
Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0