Porady

Gałązki z odzysku, czyli iglaste ozdoby świąteczne 

Porady

Gałązki z odzysku, czyli iglaste ozdoby świąteczne 

W punktach sprzedaży choinek aż roi się od gałązek, które urwały się lub ułamały od świątecznych drzewek. Zamiast je wyrzucać, możemy dać im drugie życie! Zobacz, jak łatwo i tanio udekorować nimi dom i stworzyć naturalne dekoracje zero-waste.

Iglaste przybranie

Gałązkowe ozdoby to bez wątpienia fantastyczna alternatywa dla tradycyjnej choinki, która dodatkowo nie zaszkodzi naszej planecie. Zamiast wycinać całe drzewo, wykorzystujemy zaledwie kilka jego gałązek i wykonujemy z nich bożonarodzeniowe „instalacje”. Iglaste dekoracje z powodzeniem można łączyć z bombkami, światełkami i wszelkiego typu ozdobami, podobnie jak z innymi zielonymi, „żywymi” elementami.

Ina Kashyńska, właścicielka kwiaciarni, wykorzystuje gałązki do tworzenia wszelkiego rodzaju ozdób i stojaków. Idealnie komponują się z mchem hodowlanym, patyczkami oraz igiełkami. Dobrze też wyglądają w połączeniu ze szkłem i metalem.

Jak dbać o ozdoby z gałązek?

Najprostszym sposobem dbania o gałązki jest ich zraszanie. Dzięki temu ich żywotność wydłuży się do 2-3 tygodni. Można również umieścić je w specjalnej gąbce florystycznej nasączonej wodą, która utrzyma igiełki przez nawet miesiąc. 

Zobacz też:

Skuteczne sposoby na przedłużenie życia choinki

Ozdoby świąteczne, którymi łatwo ozdobisz dom na zbliżające się święta

Bombki. Zobaczcie jakie będą modne w tym roku, a jakie w 2020

Co sądzisz o tym artykule?
57
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0