Styl Życia

Dzieła sztuki z wycinanek. "Barwy, zamiast mieszać na palecie, wycinam z papieru"

Styl Życia

Dzieła sztuki z wycinanek. "Barwy, zamiast mieszać na palecie, wycinam z papieru"

Kasia Kmita na wycinankach zna się, jak nikt inny. W swoich pracach najnowsze trendy łączy z zakorzenionymi w naszej kulturze tradycjami. Dzięki temu tworzą one barwny portret współczesności. Swoje umiejętności artystka zaprezentowała w Dzień Dobry TVN. Nie zabrakło też postaci naszych prowadzących.

Kasia Kmita i jej wyjątkowe wycinanki

Kasia Kmita posługuje się przede wszystkim skrupulatnie dopracowaną formą tradycyjnej ludowej wycinanki. Łącząc w sobie elementy polskiego folkloru z symbolami popkultury. 

- Jestem malarką z wykształcenia, ale barwy - zamiast mieszać na palecie - wycinam z papieru, zresztą wcześniej malowanego. Przedstawiam nasz świat - powiedziała nam twórczyni.

Kasia przywiozła do studia Dzień Dobry TVN swoje prace i zaprezentowała je widzom. Przygotowała także wycinanki przedstawiające postaci Gosi Ohme i Filipa Chajzera. Pracowała nad nimi kilka tygodni. 

Wycinanki sposobem na życie

"WYCINANKI" to cykl prac zapoczątkowany w 2004 roku, inspirowany polska sztuką ludową, interpretujący wkraczanie w nową rzeczywistość postkomunistycznej Polski. Prace mają na celu dostrzeżenie istotnych przemian, jakie dokonały się nie tylko w wymiarze politycznym czy społecznym, ale również estetycznym.

- Takie prace pozwalają mi żyć. Po to my artyści jesteśmy, żebyście mieli fajne rzeczy na ścianach - podsumowała Kasia Kmita.  

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
82
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0