Kasia Kmita na wycinankach zna się, jak nikt inny. W swoich pracach najnowsze trendy łączy z zakorzenionymi w naszej kulturze tradycjami. Dzięki temu tworzą one barwny portret współczesności. Swoje umiejętności artystka zaprezentowała w Dzień Dobry TVN. Nie zabrakło też postaci naszych prowadzących.
Kasia Kmita i jej wyjątkowe wycinanki
Kasia Kmita posługuje się przede wszystkim skrupulatnie dopracowaną formą tradycyjnej ludowej wycinanki. Łącząc w sobie elementy polskiego folkloru z symbolami popkultury.
- Jestem malarką z wykształcenia, ale barwy - zamiast mieszać na palecie - wycinam z papieru, zresztą wcześniej malowanego. Przedstawiam nasz świat - powiedziała nam twórczyni.
Kasia przywiozła do studia Dzień Dobry TVN swoje prace i zaprezentowała je widzom. Przygotowała także wycinanki przedstawiające postaci Gosi Ohme i Filipa Chajzera. Pracowała nad nimi kilka tygodni.
Wycinanki sposobem na życie
"WYCINANKI" to cykl prac zapoczątkowany w 2004 roku, inspirowany polska sztuką ludową, interpretujący wkraczanie w nową rzeczywistość postkomunistycznej Polski. Prace mają na celu dostrzeżenie istotnych przemian, jakie dokonały się nie tylko w wymiarze politycznym czy społecznym, ale również estetycznym.
- Takie prace pozwalają mi żyć. Po to my artyści jesteśmy, żebyście mieli fajne rzeczy na ścianach - podsumowała Kasia Kmita.
Zobacz też:
- „Teściowa Śpiewa” – zespół, który przywraca do życia warszawski folklor
- Tradycyjne melodie karpackie w rockowym stylu. Zespół PotOCK z piosenką ,,Hej na babi Górze’’
- Fantastyczna czwórka, czyli rodzeństwo grające na cymbałach. "To instrument wszechstronny"
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Oskar Netkowski