Hobby

Nastoletnia tancerka wie, czym jest poświęcenie dla pasji. "To jest krew, pot i łzy"

Hobby

Nastoletnia tancerka wie, czym jest poświęcenie dla pasji. "To jest krew, pot i łzy"

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt turniejów, a w jej pokoju zaczyna brakować miejsca na puchary. 12-letnia Wiktoria Wojnarowska jest niezwykle zdolną tancerką z Gdańska. Jak zaczęła się jej przygoda?

Determinacja Wiktorii Wojnarowskiej

Wiktoria Wojnarowska trenuje już 8 lat. Jako jedna z nielicznych otrzymała klasę taneczną B - jest to najwyższa klasa w jej kategorii wiekowej. W pokoju dziewczyny jest już około 100 medali i ponad 64 puchary.

Od trzech lat utrzymujemy pozycję w pierwszej trójce w Polsce. (...) Dobry tancerz powinien być pewny siebie i na pewno wiedzieć, do czego chce dążyć, mieć swój cel 

- mówiła w Dzień Dobry TVN.

Ona cel ma, a swoim uporem i zdeterminowaniem imponuje nawet rodzicom. Są niezwykle dumni z jej sukcesów i nieustannie jej kibicują. Ojciec tancerki, Tomasz Wojnarowski, zdradził:

Doskonale pamiętam jej pierwsze kroki w tańcu. To ja pojechałem z nią na ten trening. Miała 4 latka. Jak zaczęła może troszkę na poważniej trenować, to za każdym razem ciągnęła pierwsza nas na trening. Byliśmy zawsze zdziwieni, że to ona tak bardzo chce i jej upór rzeczywiście jest bardzo duży. Tak zostało do tej pory

Trudności nastoletniej tancerki

Wiadomo, że Wiktoria trenuje od 20 do 40 godzin tygodniowo. Ich ilość zależy od tego, czy przygotowuje się na ważny turniej. Wolny czas zajmują jej ćwiczenia, zgrupowania oraz konkursy. Przez to nie prowadzi standardowego życia nastolatki.

To jest krew, pot i łzy na dobrą sprawę, ponieważ szczególnie młodych tancerzy, taki taniec turniejowy kosztuje bardzo wiele wyrzeczeń

- powiedział Michał Zacharewicz, Mistrz Świata Formacji Tanecznych i trener Wiktorii.

Ona na szczęście może liczyć na swoich najbliższych, a także partnera tanecznego Jana Wasilewskiego. W chwilach zdenerwowania zawsze starają się pocieszyć dobrym słowem i nigdy się nie krytykują - są dla siebie prawdziwym wsparciem.

Sycylia - taneczne imperium kobiet. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Reporter: Natalia Górska
Co sądzisz o tym artykule?
65
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0