Aranżacje wnętrz

Urządzamy dziecięcy pokój, czyli jak stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy i nauki

Aranżacje wnętrz

Urządzamy dziecięcy pokój, czyli jak stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy i nauki

Gdzie nasze pociechy spędzają najwięcej czasu? W swoich pokojach! Dlatego tak ważne jest odpowiednie ich urządzenie – aby stanowiły bezpieczną, kreatywną przestrzeń do nauki i zabawy. Kluczowym elementem wystroju są meble i to od nich powinniśmy zacząć tworzenie wystroju dziecięcego pokoju. Co warto wziąć pod uwagę?

Plac zabaw dla kreatywności

W pierwszych latach życia dziecka jego mózg rozwija się najintensywniej. Dziecko potrzebuje w swoim otoczeniu bodźców, kolorów, kształtów i przedmiotów, które będą pobudzały jego wyobraźnię. Dlatego tak ważny jest wystrój i odpowiedni wybór mebli oraz dodatków w dziecięcym pokoju. Musimy stworzyć dziecku kreatywną przestrzeń.

Warto zacząć od najważniejszej rzeczy, czyli mebli. Ciekawym wyborem może być Kolekcja MIRUM od konsimo., w której zwykła półka jest jednocześnie domkiem dla lalek, szafa – kryjówką, a górne wykończenie regału może służyć za zjeżdżalnię… Kolekcja mebli MIRUM jest jak plac zabaw. Każdy z jej elementów przypomina mały domek – meble mają daszki, okienka i charakterystyczne kształty. Wspólnie z dzieckiem rodzice mogą stworzyć w pokoju małe miasteczko…

Wesoło i bezpiecznie

Z punktu widzenia dziecka wszystkie przedmioty, w tym meble, są zabawkami. Powinny więc być w pełni bezpieczne. Muszą być pozbawione elementów takich jak ostre krawędzie czy kanty, muszą być stabilne i niemożliwe do przewrócenia przez dziecko. Ważne jest także to, z jakiego materiału wykonane są meble, które wstawimy do pokoju dziecka - muszą posiadać odpowiednie atesty.

Twórcy kolekcji MIRUM postawili bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: „daszki” mebli wytrzymają ciężar do 120 kg. Dla dodatkowej ochrony zostały także pokryte miękkimi matami. Opatentowane łączenia płyt użytych do produkcji mebli sprawiają, że są one wyjątkowo stabilne i wytrzymałe. 

Płótno dla wyobraźni

Współczesny trendem w dziecięcym designie są szarości i biele. Pasują zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca, a ich neutralność jest prawdziwym płótnem dla wyobraźni. Tylko od fantazji naszych pociech zależy, jakimi kształtami i kolorami dopełnią przestrzeń swojego pokoju!

Właśnie taka jest kolekcja MIRUM od konsimo., która wpisuje się w popularną w Skandynawii stylistykę i kolorystykę z charakterystyczną łagodną bielą i pastelowymi szarościami. Jej specyfika sprawia, że będzie pasować zarówno do kolorowych zasłon z ulubionym kreskówkowym bohaterem dziecka, rysunkowej tapety, czy dywanu stylizowanego na piłkarskie boisko…

Eksperci pracują z dziećmi

Jak stworzyć meble, które pokochają dzieci, a które jednocześnie będą bezpieczne, trwałe i funkcjonalne? Ciężko wyobrazić sobie taki projekt bez udziału ekspertów. Kolekcja MIRUM została stworzona przez konsimo. przy współpracy z prof. dr hab. Inż. Jerzym Smardzewskim z Katedry Meblarstwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, prof. Jolantą Usarewicz-Owsian i prof. Markiem Owsianem z Uniwersytetu Artystycznego Katedry Mebla w Poznaniu.

Stworzenie kolekcji trwało łącznie 2 lata, a finalnych testów dokonali oczywiście… rodzice i dzieci. Tak powstał finalny efekt: bezpieczne i funkcjonalne meble zatwierdzone przez dziecięcą wyobraźnię i praktyczne podejście dorosłych.

Weź pod uwagę wybierając meble dla dziecka:

 • Bezpieczeństwo: meble powinny być stabilne i wytrzymałe, pozbawione ostrych krawędzi, a najlepiej - jak w przypadku kolekcji MIRUM od konsimo. - dodatkowo zabezpieczone miękkim pokryciem.

 • Estetyka: w pierwszych latach życia dziecka mózg rozwija się najintensywniej. Kreatywne, fantazyjne kształty mebli pobudzą dziecięcą wyobraźnię i pomogą stworzyć miejsce idealne do zabawy i nauki. Kolekcja MIRUM przypomina małe miasteczko, w którym Twoje dziecko uwolni swój kreatywny potencjał.
 • Funkcjonalność: odpowiedni dobór mebli pozwala oszczędzić miejsce. Kolekcja MIRUM łączy zabawę z funkcjonalnością - półka jest jednocześnie domkiem dla lalek, szafa kryjówką, a regał zjeżdżalnią. Dziecko na pewno dobrze wykorzysta uzyskaną dzięki temu dodatkową przestrzeń.
 • Kolorystyka: postaw na łagodne kolory – pobudzą dziecięcą kreatywność i będą pasowały do zmieniających się nurtów w aranżacji i dodatkach. Kolekcja MIRUM to stonowane biele i pastelowe szarości, inspirowane trendami popularnymi w Skandynawii.
 • Element zabawy: dla dziecka każdy przedmiot, również mebel, to narzędzie zabawy. Wybierz meble ze sprzyjającymi jej elementami: okienkami, daszkami... Takie detale i wykończenia znalazły się m.in. w kolekcji MIRUM od konsimo.


  Artykuł sponsorowany
  Co sądzisz o tym artykule?
  89
  10
  Wybrane dla Ciebie
  Komentarze
  0