Gwiazdy

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" już w kinach. Arnold Schwarzenegger znowu jako T-800

Gwiazdy

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" już w kinach. Arnold Schwarzenegger znowu jako T-800

"Terminator: Mroczne przeznaczenie" od dzisiaj można oglądać w polskich kinach. W filmie nie mogło oczywiście zabraknąć Arnolda Schwarzeneggera, wcielającego się w postać T-800. O rozwoju kariery aktora opowiadała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

Arnold Schwarzenegger to austriacko-amerykański aktor oraz były zawodowy kulturysta. Dwukrotnie pełnił też funkcję gubernatora Kalifornii w latach 2003–2011.

>>> Zobacz także:

Arnold Schwarzenegger jako kulturysta

Arnold Schwarzenegger w wieku 20 lat zdobył tytuł Mr Universe. Był też siedmiokrotnym zwycięzcą konkursu Mr Olympia. Dzięki swoim dokonaniom jest uznawany za jedną w wybitniejszych postaci w kulturystyce, a na jego cześć nazwano multi-sportową imprezę, w której rozgrywanych jest ok. 40 dyscyplin i konkurencji, głównie atletycznych, z udziałem licznej grupy czołowych zawodniczek i zawodników. Arnold Sports Festival uważany jest za drugie najważniejsze wydarzenie w świecie kulturystyki. Na temat kulturystyki Schwarzenegger napisał również wiele książek i artykułów.

Arnold Schwarzenegger jako aktor

Arnold Schwarzenegger zadebiutował w filmie "Herkules w Nowym Jorku", w którym wcielił się w postać Herkulesa. Jego przełomową rolą był Conan Barbarzyńca, dzięki której zagrał również w sequelu "Conan Niszczyciel". Jednak największą popularność przyniosła mu tytułowa rola w dreszczowcu science-fiction "Terminator", "Terminator 2: Dzień sądu", "Terminator 3: Bunt maszyn", "Terminator: Genisys" i "Terminator: Mroczne przeznaczenie". Wielbiciele kina pamiętają go również z takich filmów, jak "Commando", "Predator", "Bliźniacy", "Gliniarz w przedszkolu", "Pamięć absolutna" i "Prawdziwe kłamstwa".

"Terminator: Mroczne przeznaczenie"

W "Terminatorze: Mroczne przeznaczenie" Arnold Schwarzenegger (T-800) i Linda Hamilton (Sarah Connor) powracają do swych ikonicznych ról. Film wyreżyserował Tim Miller ("Deadpool"), a wyprodukowali: wizjonerski twórca James Cameron oraz David Ellison. W "Terminatorze: Mrocznym przeznaczeniu", którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w filmie "Terminator 2: Dzień sądu" wystąpili także: Mackenzie Davis, Natalia Reyes, Gabriel Luna i Diego Boneta.

Co sądzisz o tym artykule?
94
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
09.11.2019
THX Skywalker
Straszny gniot! Potwarz dla fanów Terminatora!
09.11.2019
Roko
Slaby film
09.11.2019
Nowy
Film slaby
09.11.2019
Toro
Slaby film
Rozwiń wszystkie komentarzy