Gwiazdy

Taylor Swift podpisała nowy kontrakt z wytwórnią. Wokalistka odzyska prawo do swojej twórczości

x-news

Gwiazdy

Taylor Swift podpisała nowy kontrakt z wytwórnią. Wokalistka odzyska prawo do swojej twórczości

x-news

Jedna z najbardziej rozchwytywanych artystek muzyki pop podpisała nowy kontrakt z największą rodziną wytwórni płytowych na świecie. Współpraca z poprzednią zakończyła się dla wokalistki nie najlepiej. Nowa umowa ma jej zapewnić większą kontrolę i pełne prawo do twórczości. 

Taylor Swift dotychczas współpracowała z wytwórnią Big Machine Records. Wydała z nią sześć albumów, począwszy od debiutanckiego z 2006 roku, aż do krążka „Reputation”, który pojawił się na rynku w 2017 roku.

Piosenkarka straciła prawa do własnych utworów

Wszystkie 6 albumów Taylor Swift wydała pod szyldem Big Machine Records. Zostało ono wykupione przez firmę Scootera Brauna - menedżera takich gwiazd jak Justin Bieber, Ariana Grande czy Kanye West, z którymi piosenkarka jest w konflikcie. Wszystkie jej piosenki zostały sprzedane Braunowi w ramach umowy opiewającej na 300 milionów dolarów.

Scooter pozbawił mnie teraz mojej własnej pracy, której nie miałam okazji odkupić. W gruncie rzeczy moja muzyczna spuścizna znajdzie się w rękach kogoś, kto próbował ją zdemontować. To najgorszy scenariusz. Tak się właśnie dzieje, kiedy podpisujesz kontrakt w wieku 15 lat z kimś, dla kogo termin „lojalność” jest jedynie umowny. I kiedy ten człowiek mówi: „muzyka ma wartość”, oznacza, że ta wartość jest zależna od mężczyzn, którzy nie uczestniczyli w jej tworzeniu 

- pisała wtedy piosenkarka.

Dla artystki był to najgorszy z możliwych scenariuszy w karierze. Jak podkreślała, 38-letni menedżer gwiazd niejednokrotnie próbował jej zaszkodzić i poniżał w sieci oraz chętnie angażował się w afery, które jej dotyczyły.

Swój siódmy studyjny album „Lover”, który został wydany w sierpniu 2019 roku, Taylor Swift wyprodukowała już we współpracy z wytwórnią Republic Records, która wchodzi w skład Universal Music Group. Najnowsza płyta amerykańskiej wokalistki jest obecnie najczęściej kupowanym krążkiem w przedsprzedaży.

Taylor Swift z nowym kontraktem z Universal Music

31-latka pochwaliła się radosną nowiną na swoim koncie na Instagramie. Na zdjęciach widzimy podekscytowaną i szczęśliwą wokalistkę. 

To zaszczyt móc współpracować z tak wspaniałym zespołem. Szczególnie jeśli chodzi o moją ulubioną rzecz na świecie: pisanie tekstów

- napisała Taylor Swift.

Podpisany właśnie kontrakt ma zapewnić Taylor znacznie większą kontrolę nad piosenkami oraz pełne prawo do swojej twórczości. Wygląda na to, że nieprzyjemne doświadczenia to już historia, a utalentowana wokalistka otwiera nowy rozdział swojej kariery.  

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
75
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
10.02.2020
Swiftie
Swift ma 30 lat.