Styl Życia

Sowie Radio robi furorę. "Ludzie lubią słuchać ciekawostek o pięknych ptakach"

"Halo, tu Sowie Radio" 

Styl Życia

Sowie Radio robi furorę. "Ludzie lubią słuchać ciekawostek o pięknych ptakach"

"Halo, tu Sowie Radio" 

Daniel Urbaniak od 10 lat obserwuje sowy. Przychodzi też z pomocą rannym ptakom. Swoją pasją postanowił się dzielić i dawać radość innym. Dlatego właśnie stworzył podcast "Sowie Radio". O czym w nim opowiada? 

Sowie Radio w Tatrach 

Daniel Urbaniak od dawna jest wielkim pasjonatem ptaków, a w szczególności sów. W Dzień Dobry TVN pokazał ich życie nad Morskim Okiem. 

- Tutaj cały czas biegają dookoła mnie orzechówki. Dokarmiając ptaki w takich miejscach jak Tatrzański Park Narodowy tylko im szkodzimy - podkreśla miłośnik sów. 

Swoją pasją postanowił podzielić się z innymi. 

- Ludzie lubią mnie słuchać i ciekawostek o pięknych ptakach. Pomyślałem, dlaczego by nie dać tej przyjemności, by stworzyć swój własny podcast i opowiadać o skrzydlatych mieszkańcach Podhala i nie tylko - wspomina Daniel.

- To cieszy, kiedy wrzucasz podcast i dostaję wiadomości, żebym robił to dalej. To budujące - dodaje twórca Sowiego Radia.

Daniel Urbaniak i jego podcast o ptakach 

Żona Daniela opowiedziała o relacji taty z córką Wiktorią. Mężczyzna pokazuje dziewczynce, jak wygląda życie skrzydlatych zwierząt i porównuje je do ludzi. 

- Daniel często, jak idziemy na spacery do lasu, pokazuje Wiktorii ptaki. Widać, że te zwierzątka naprawdę lubi - przyznaje Joanna Urbaniak. 

Podcaster nie ukrywa, że córka inspiruje go do zagłębiania się w życie ptaków.

- Moja córka mobilizuje mnie do jednej rzeczy. Żeby trzylatkowi coś wytłumaczyć naprawdę trzeba się przygotować. Inaczej się mówi do dorosłych, a inaczej do dzieci. Staram się pokazywać jej te najmniejsze ptaki. W ten sposób obserwuje, jak te ptaki dorastają i stają się samodzielne - wyjaśnia Daniel Urbaniak.

Zobacz też:

Reporter: Izolda Sanetra
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0