Newsy

Państwo powinno brutalnie walczyć z poglądami antyszczepionkowców- uważa prof. Simon. Czy mają płacić za swoje leczenie? 

szczepionka

TEK IMAGE/SCIENCE PHOTO LIBRARY/ Getty Images

Newsy

Państwo powinno brutalnie walczyć z poglądami antyszczepionkowców- uważa prof. Simon. Czy mają płacić za swoje leczenie? 

szczepionka

TEK IMAGE/SCIENCE PHOTO LIBRARY/ Getty Images

Poglądy antyszczepionkowe są antyspołeczne - mówi prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jego zdaniem, postępowanie takich ruchów jest wrogie społeczeństwu. Jakie zarzuty lekarz skierował w ich stronę?

Prof. Krzysztof Simon o ruchu antyszczepionkowym

Kiedy ma pojawić się nowa szczepionka, zawsze rozpoczyna się dyskusja zwolenników tego rodzaju medycyny i jej przeciwników. Nie inaczej jest teraz, kiedy świat czeka na antidotum na koronawirusa. 

Co o antyszczepionkowcach sądzi prof. Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu?

Państwo powinno brutalnie walczyć z tego rodzaju poglądami, bo to jest antyspołeczne, wrogie społeczeństwu postępowanie - niezależnie, kto rządzi

- powiedział lekarz w rozmowie z portalem Menedżer Zdrowia. Jak dodał, oczywiście ostateczną decyzję dotyczącą szczepienia każdy podejmuje indywidualnie.

Ale musi w związku z tym podjąć ryzyko, że jak zachoruje, sam za siebie płaci za leczenie. Jak zakazi inną osobę, która nie może być szczepiona (...) to niech płaci za nią odszkodowanie

- podkreślił prof. Simon.

Szczepionki – skąd niechęć?

Profesor Krzysztof Simon ocenił, że szczepionki są tępione, nie tylko w naszym kraju. Jak zaznaczył, oczywistym jest, że nie ma idealnego leku. Każdy ma bowiem wady.

Natomiast u nas są niedopuszczalne głupstwa i bzdury się opowiada. Każdy jest mądry - „bo mojemu dziecku zaszkodzi, bo jakiś autyzm”. Ludzie nie wiedzieli, co to jest autyzm; autyzmów jest kilkanaście, ale mówi się ogólnie o wszystkim. Na podstawie jakichś fałszywych badań, wycofanych itd.

- podkreślał kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. 

Zobacz rozmowę na temat szczepionki na koronawirusa:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Ekspert: "W tym roku bezwzględnie wszyscy powinniśmy się zaszczepić przeciw grypie"

Coraz większe ognisko koronawirusa po weselu. Zakażonych ponad 150 osób, prawie 1000 na kwarantannie

Koronawirus a rozrywka. Nowe zasady dotyczące imprez w otwartej przestrzeni 

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry TVN


Źródło: Menedżer Zdrowia |
Co sądzisz o tym artykule?
89
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0