Gorące tematy

Pomoc bezdomnym w czasie pandemii - Wspólnota Sant’Egidio działa prężnie pomimo przeciwności

Gorące tematy

Pomoc bezdomnym w czasie pandemii - Wspólnota Sant’Egidio działa prężnie pomimo przeciwności

Wiele instytucji świadczących pomoc bezdomnym zamknęło się w czasie pandemii. Wspólnota Sant’Egidio działa jednak prężnie cały czas, niosąc pomoc tym najbardziej potrzebującym. Wolontariusze mówią wprost – „podopieczni to nasi przyjaciele”. Nie wyobrażają więc sobie pozostawić ich bez pomocy w tym trudnym czasie. 

Wspólnota Sant’Egidio pomaga także w czasie pandemii

W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN wolontariusze Wspólnoty opowiedzieli o sposobach pomagania bezdomnym w czasie pandemii, a także zaprezentowali paczki, które dostarczają tym najbardziej potrzebującym.

Co się w nich znajduje? Przede wszystkim artykuły spożywcze, jak kasza, zupki chińskie, coś słodkiego, warzywa konserwowe, woda i wiele innych. Do bezdomnych trafiają także maseczki, środki do dezynfekcji i instrukcja z zasadami higieniczno-sanitarnymi. Ulotka zawiera także numer kontaktowy, z którego należy skorzystać w razie potrzeby.

Mimo że wiele placówek pomocowych się zamknęło, Sant’Egidio nie zrezygnowało z niesienia pomocy nawet w dobie pandemii. 

Dla nas jest to bardzo ważne, ponieważ znamy osoby, do których przychodzimy, przyjaźnimy się z nimi. Wychodzimy do ubogich, łącząc to z modlitwą. Z tej przyjaźni wynika też fakt, że nie chcieliśmy nikogo zostawiać samego. Szukaliśmy sposobu, by wychodzić do nich

- mówi Ania, wolontariuszka Wspólnoty Sant’Egidio.

Szafa Przyjaciół – inicjatywa dla każdego

W ramach Wspólnoty stworzono także inicjatywę „Szafa Przyjaciół”. Na czym ona polega?

Łączymy działania osób, które chcąc pomóc z tymi, którzy jej potrzebują. Działamy w duchu eko-solidarności. Zbieramy ubrania od warszawiaków, a właściwie od wszystkich osób, które chcą pomóc. Potem przeznaczamy je osobom, które mają utrudniony dostęp do nich

- mówi Ania.

Osoby, które uzyskały pomoc są ogromnie wdzięczne. Szczególnie, że wiele z nich trafiło na ulicę niedawno. Każda pomoc jest więc na wagę złota. Jeśli tylko możecie, wspomóżcie wspólnotę, oddając rzeczy, które nie są już wam potrzebne. Dla innych mogą to być produkty absolutnie niezbędne do życia. 

Zobacz także:

Polska młodzież jest na drugim miejscu w Europie w statystyce samobójstw. Skąd biorą się tak wysokie liczby?

Czy da się wybaczyć zdradę w związku? Psycholog: „Taka sytuacja wymaga zaangażowania obydwu stron”

Andrzej Strzelecki walczy z chorobą nowotworową. Ruszyła zbiórka na kosztowne leczenie aktora

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
79
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0