Koronawirus

Polska firma wyprodukuje szczepionkę przeciwko COVID-19. Zapadła decyzja o dofinansowaniu

Szczepionki przeciwko COVID-19

Andriy Onufriyenko/Getty Images

Koronawirus

Polska firma wyprodukuje szczepionkę przeciwko COVID-19. Zapadła decyzja o dofinansowaniu

Szczepionki przeciwko COVID-19

Andriy Onufriyenko/Getty Images

Firma Mabion dostanie 40 milionów złotych od Polskiego Funduszu Rozwoju na produkcję szczepionki przeciwko COVID-19. Tym samym Polska dołączy do krajów, które wytwarzają preparat przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Która szczepionka będzie produkowana w naszym kraju?

Polska będzie produkowała szczepionkę przeciwko COVID-19

Polska firma biotechnologiczna Mabion podała w środę, że zawarła umowę z amerykańską firmą Novavax na transfer technologii i próby techniczne dotyczące produkcji antygenu kandydata na szczepionkę przeciw COVID-19. Dodała, że ma też porozumienie z Polskim Funduszem Rozwoju w sprawie inwestycji do 40 mln zł na zwiększenie mocy produkcyjnych. Szczepionka Novavax jest obecnie w procesie rejestracji w Europejskiej Agencji Leków.

O podpisaniu umowy poinformował też na Twitterze szef PFR.

- Grupa PFR sfinansuje inwestycje w produkcję w Polsce szczepionki na COVID19 amerykańskiej firmy Novavax przez firmę biotechnologiczną Mabion. Transfer technologii już w drugim kwartale. Polska dołączy do grona krajów, w których produkowana jest szczepionka przeciw COVID-19 - czytamy we wpisie Pawła Borysa.

Mabion wyprodukuje szczepionki przeciw COVID-19 - co wiadomo o firmie?

Novavax jest firmą biotechnologiczną zaangażowaną w dostarczanie nowych produktów, które wykorzystują jej własną, innowacyjną, opatentowaną technologię rekombinowanych szczepionek nanocząsteczkowych w celu zapobiegania szerokiej gamie chorób zakaźnych - podano w informacji Mabion.

Jak czytamy na stronie Mabion, jest to polska firma biotechnologiczna, utworzona w marcu 2007 roku. Przedmiotem jej działalności jest opracowywanie i wdrażanie najnowszej generacji leków biotechnologicznych opartych na technologii przeciwciał monoklonalnych.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

Zobacz wideo: Polska szczepionka przeciwko COVID-19

Zobacz także:

Wjazd na teren Polski w dobie koronawirusa. Czy dzieci muszą mieć wykonany test?

Trzecia fala koronawirusa "nabiera impetu". Tylko w jednym województwie odnotowano ponad 2700 przypadków

Osoby cierpiące na te 4 choroby są szczególnie narażone na COVID-19. Którzy pacjenci najczęściej trafiają do szpitala?

Źródło: PAP|TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0