Newsy

Pogoda na weekend. Czy na Wszystkich Świętych będzie padać? 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30 + 31.10-01.11.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na weekend. Czy na Wszystkich Świętych będzie padać? 

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30 + 31.10-01.11.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Jaka pogoda będzie w najbliższy weekend? Czy 31 października i 1 listopada będzie ciepło? Synoptycy mają dobre wiadomości. Sobota i niedziela mają być pogodne, ale opady deszczu przewidywane są na zachodzie kraju.  Na termometrach od 10 do 15 stopni C. 

Polska pozostanie w rozległym obszarze podwyższonego ciśnienia. W nocy na zachodzie i południu kraju zaznaczy się strefa rozmywającego się frontu ciepłego. Zachodnia część kraju pozostanie w cieplejszej masie powietrza, wschodnia w nieco chłodniejszym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie wzrastać.

Pogoda w sobotę, 31 października 2020 r.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, we wschodniej połowie kraju również rozpogodzenia. Miejscami, głównie na zachodzie i południu, opady deszczu, na północnym wschodzie również mżawki. Do godzin około południowych, a potem ponownie wieczorem na północy, wschodzie oraz w centrum mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, wieczorem również na południu kraju. Temperatura maksymalna od 9°C, 10°C na wschodzie do 13°C, 15°C na zachodzie, tylko w obszarach występowania mgieł oraz na Podhalu od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, na wschodzie i południu z kierunków północnych, na pozostałym obszarze z południowych.

Pogoda w niedzielę, 1 listopada 2020 r. 

Na wschodzie pogodę kształtował będzie wyż znad północno-zachodniej Rosji, reszta kraju będzie się dostawać w zasięg zatoki związanej z rozległym układem niżowym znad północnego Atlantyku oraz strefy frontu z nią związanej. Ciśnienie będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, stopniowo od zachodu wzrastające do dużego, na południu i w centrum kraju pogodnie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. Temperatura maksymalna od 10°C na wschodzie do 15°C na zachodzie kraju. 

Pogoda w Warszawie w weekend 31 października - 1 listopada 2020 r.

W sobotę zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie w rejonie mgieł zachmurzenie duże lub całkowite. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m, które lokalnie mogą utrzymywać się do godzin okołopołudniowych. Na termometrach 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego, na Ziemi Łódzkiej południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Zobacz też:

Dynia - symbol Halloween. Jak ją wykorzystać, kiedy święto się skończy? 

Rośliny, które obniżają gorączkę. Efektywne zioła napotne

Trójwymiarowe przejście dla pieszych - czy faktycznie jest bezpieczniejsze?  

Źródło: pap | imgw.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
50
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0