Gorące tematy

Pierwszy kosmiczny spacer kobiet

Gorące tematy

Pierwszy kosmiczny spacer kobiet

Christina Koch i Jessica Meir są pierwszymi kobietami w historii, które przeprowadziły kosmiczny spacer poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną. Poza ISS spędziły 7 godzin i 17 minut, w tym czasie wymieniły uszkodzony regulator mocy i poczyniły przygotowania pod przyszłe spacery kosmiczne.

To był spektakularny widok

Jessica Meir:

Nigdy nie zapomnę chwili, kiedy wyszłam przez okienko, spojrzałam w dół i zobaczyłam tylko swoje buty, a pod nimi Ziemię. To był spektakularny i piękny widok. To było oszałamiające. Wyszłyśmy, zrobiłyśmy to, co do nas należało i na szczęście miałyśmy trochę czasu, żeby podziwiać widoki.

Ziemia jest zachwycająco piękna

Christina Koch:

Dodam, że zaskakującą rzeczą jest czystość Ziemi. Nie mamy czasu, żeby oglądać wszystko dookoła. Jesteśmy bardzo skupione. Podczas mojego pierwszego spaceru w ogóle się nie rozglądałam, ale tutaj, czuję się bardziej komfortowo i mogę stwierdzić, że Ziemia jest zachwycająco piękna.

Czwarty spacer Christiny Koch

Był to czwarty spacer w kosmosie Koch, która odbywa 11-miesięczną misję. Ma to być najdłuższa misja kobiety w kosmosie w historii.

Jessica Mair - 228 osoba, która odbyła spacer

Dla Mair był to pierwszy kosmiczny spacer. Została ona 228. osobą na świecie i 15 kobietą, która odbyła spacer kosmiczny.

Aleksiej Leonow - pierwszy człowiek w otwartej przestrzeni

Pierwszym człowiekiem, który - 18 marca 1965 r. - wyszedł w otwartą przestrzeń kosmiczną, był radziecki kosmonauta Aleksiej Leonow. Leonow zmarł w ubiegły piątek w wieku 85 lat. Kosmiczny spacer Leonowa w czasie lotu statku Woschod 2 trwał zaledwie 12 minut. Kosmonauta oddalił się od statku na odległość 5 metrów, ubezpieczany liną z kablem telefonicznym. Pierwszą kobietą, która odbyła spacer w otwartej przestrzeni kosmicznej, była Swietłana Sawicka (25 lipca 1984 r).

Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0