Newsy

Pierwsza w Polsce szkoła disco polo. Już niedługo będziecie mogli się do niej zapisać

Newsy

Pierwsza w Polsce szkoła disco polo. Już niedługo będziecie mogli się do niej zapisać

Disco polo na przestrzeni ostatnich lat stało się jednym z popularniejszych gatunków muzycznych w Polsce oraz prawdziwym fenomenem kulturowym. Dlatego też niedługo powstanie pierwsza w Polsce szkoła disco polo. 

Jak pokazuje historia, uczyć oraz nauczyć można w wielu zakresach oraz tematach. Powstały już kierunki edukujące w dziedzinie pop kultury, życia Davida Beckhama czy uprawy konopi. W Polsce natomiast pojawi się szkoła disco polo. 

Pierwsza w Polsce szkoła disco polo

Ośrodek nauczania powstanie w Michałowie, miejscowości znajdującej się w województwie podlaskim. Program kształcenia z zakresu muzyki disco polo pojawi się w jednej z klas lokalnego liceum i - jak powiedział burmistrz Nazarko - głównym celem pomysłu jest przyciągnięcie uwagi uczniów, którzy "nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość".

Plany na przyszłość

Szkoła od dłuższego czasu borykała się z problemami wizerunkowymi, jak i brakiem chętnych do podjęcia nauki. Placówka edukacyjna istnieje już ponad 20 lat, na początku istnienia uczęszczało do niej 850 osób, w tym roku ta liczba spadła do zaledwie 60. Nowy profil klasy ma pozwolić uczniom na rozwijanie się w nieoczywistych dziedzinach. Przy tworzeniu programu pomaga znana wytwórnia muzyczna, która zajmuje się twórczością m.in. znanego zespołu disco polo, czyli Boys. 

Szkoła musi być wyjątkowa, prowadzić edukację w tym kierunku, w którym żadna inna placówka nie prowadzi, być atrakcyjna dla młodzieży. Zarazem nie może być to szkoła „sztuczna”, czyli musi wyrastać z Podlasia, z tego, w czym jesteśmy silni i z czym kojarzeni

- mówi burmistrz miejscowości.

Jakie trzeba mieć predyspozycje, aby zostać muzykiem disco polo?

Zdaniem Radka Liszewskiego z zespołu Weekend, do klasy o takim profilu powinni aplikować uczniowie, którzy od dziecka kochają muzykę i chcą występować na scenie.

Żeby grać jakąkolwiek muzykę, w tym disco polo, trzeba to robić serduchem. Jeżeli człowiek czuje od małego (...), że go ciągnie na scenę, to myślę, że nie będzie miał z tym problemu. (...) Znam to z autopsji

- stwierdził.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
54
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
17.06.2020
VITO
Co to jest i komu to przyszło do głowy