Newsy

Pfizer zapowiada zwiększenie dostaw szczepionek przeciw COVID-19. "Wrócimy do pierwotnego harmonogramu"

Szczepionka na Covid-19

Paul Biris/Getty Images

Newsy

Pfizer zapowiada zwiększenie dostaw szczepionek przeciw COVID-19. "Wrócimy do pierwotnego harmonogramu"

Szczepionka na Covid-19

Paul Biris/Getty Images

Pfizer i BioNTech opracowały plan, który pozwoli na zwiększenie możliwości produkcyjnych w Europie. Dzięki temu możliwe będzie dostarczenie znacznie większej liczby dawek szczepionki w drugim kwartale tego roku. Koncern zapewnia, że zrealizuje swoje zobowiązania. 

Pfizer zapowiada zwiększenie dostaw szczepionek 

Aby to osiągnąć – jak wyjaśniła firma - konieczne są teraz modyfikacje procesów produkcyjnych. Koncern przypomniał, że z tej przyczyny w tym tygodniu nastąpiło przejściowe zmniejszenie dostaw z zakładu w Puurs w Belgii.

W kolejnym tygodniu wrócimy do pierwotnego harmonogramu dostaw do Unii Europejskiej ze zwiększoną dostawą w dniu 25 stycznia i od 15 lutego br., co pozwoli zrealizować podjęte zobowiązania za pierwszy kwartał – podał Pfizer.

Szczepionka przeciw COVID-19

Koncern przekazał, że firmy będą informowały o zaktualizowanym harmonogramie dostaw Komisję Europejską, państwa członkowskie UE oraz inne kraje, na które zmiany te będą miały wpływ.

Firmy Pfizer i BioNTech nieustannie pracują nad dalszym wsparciem programu szczepień na całym świecie, nie tylko rozszerzając własne moce produkcyjne, ale także pozyskując większą liczbę dostawców i producentów kontraktowych, po to, aby zwiększyć możliwości produkcyjne – podkreślono w przesłanym oświadczeniu.

Arnold Schwarzenegger zaszczepił się przeciw COVID-19. Aktor słynnym cytatem: "Chodź ze mną, jeśli chcesz żyć", zachęca do szczepień. Zobacz wideo:

Cover Video/ x-news

Zobacz też:

Wszystko, co musisz wiedzieć o szczepieniach przeciwko COVID-19

W wyniku oszustw "na wnuczka" seniorzy stracili 86 mln zł. W Dniu Babci policjanci apelują o ostrożność

Na ubrania i buty wydaliśmy ponad 20 proc. mniej. "Nowa rzeczywistość wpłynęła na zwyczaje zakupowe"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0