Długie, mocne, podkręcone i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety. Tworzą ramę oka, optycznie je otwierają i powiększają, można by rzec, budują spojrzenie. Niestety nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy chciały. Zazwyczaj są jasne, krótkie, proste i rzadkie. Dlatego nieodzownym elementem każdej kobiecej kosmetyczki jest tusz do rzęs. Wychodząc naprzeciw alergiom, wrażliwym oczom i osobom noszącym soczewki kontaktowe, producenci przykładają wielką wagę do ich składu, oferując produkty dobrej jakości. Nie zmienia to jednak faktu, iż są one mieszanką substancji chemicznych wzbogacanych o listę konserwantów i substancji zapachowych. Codzienna aplikacja takich produktów przynosi efekt coraz słabszych i coraz bardziej kruchych rzęs. Co prawda, wygodniejszą alternatywą dla tuszowania rzęs jest przedłużanie rzęs naturalnych syntetycznymi, jednak nawet do takiej aplikacji używa się klejów o składzie chemicznym.
Rzęsy, podobnie jak całe ciało, wymagają odżywienia i regeneracji. Wybierając dobrą i skuteczną odżywkę do rzęs, warto sięgać, po te, które mają krótki i dobry skład. Najlepszym wyborem będzie jednak produkt całkowicie naturalny - olejek rycynowy. Zawartość witaminy E oraz nieocenionych kwasów tłuszczowych (omega 3 i 6) sprawiają, iż olejek rycynowy jest najlepszą naturalną odżywką do rzęs .
Jak nakładać olejek rycynowy na rzęsy?
W celu przeprowadzenia kuracji olejek rycynowy należy aplikować na dobrze umyte i wysuszone rzęsy. Najlepsza do nakładania będzie szczoteczka do rzęs lub mały pędzelek. Olejek aplikujemy na noc, na całą długość rzęs i na ich linię. Rano powinno się zmyć resztkę produktu. Najlepsze efekty przynoszą kuracje miesięczne lub trzymiesięczne - w zależności od potrzeb i kondycji wyjściowej rzęs.
Stosowanie oleju rycynowego na rzęsy - efekty
Regularna kuracja olejkiem przynosi zauważalne efekty nie tylko wizualne, pozytywnie wpływa na samą budowę rzęs. Przyspiesza ich naturalny wzrost, sprawiając, że nowo pojawiające się włoski są wyraźnie mocniejsze i grubsze. Przekłada się to na większą odporność na codzienne tuszowanie oraz demakijaż. Olejek wpływa na długość rzęs. Panie sięgające regularnie po olejek rycynowy zauważyły wydłużenie rzęs, a także ich wyraźne przyciemnienie. Ponadto rzęsy stają się gładkie, jedwabiste i zdrowo błyszczące. Wnikając dogłębnie w cebulki, olejek hamuje nadmierny proces wypadania, a także kruszenia się rzęs.
Kuracje regenerujące olejkiem rycynowym na rzęsy poleca się w przerwach od przedłużania rzęs. Doklejane kępki obciążają i u niektórych znacznie osłabiają naturalne rzęsy, dlatego wskazane jest robienie przerw przynajmniej dwa razy w roku, w celu przeprowadzenia miesięcznej kuracji odżywczej. Panie, które wybierają tusz do codziennej stylizacji, olejek rycynowy powinny stosować na noc, w celu odżywienia, a także udpornienia rzęs na przyjmowanie chemii zawartej w kosmetykach.
Pierwsze efekty stosowania olejku rycynowego na rzęsy zauważalne są już po dwóch tygodniach, natomiast kuracja miesięczna przyniesie im znaczne odżywienie.
Efekt kuracji zależy od regularności nakładania olejku i wymaga czasu. Wpływ mają również czynniki zewnętrzne, które w dużej mierze zależą od nas. Na sam proces wzrostu rzęs składają się: dieta, pielęgnacja, ochrona przeciwsłoneczna i ewentualne używki. Zbilansowany, zdrowy tryb życia w połączeniu z odżywkami przełoży się na oczekiwane efekty.
Warto również podkreślić, iż ze względu na swoje właściwości antyseptyczne i antybakteryjne, olejek wpływa na kondycję skóry powiek i okolic oczu. Jego stosowanie na rzęsy przyniesie również ochronę oczu przed infekcjami i stanami zapalnymi wywołanymi przez bakterie.
Kto powinien unikać stosowania olejku rycynowego? Skutki uboczne
Olejku rycynowego powinny unikać kobiety w ciąży, karmiące piersią i małe dzieci. Olejek rycynowy jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, co ważne wykazuje również obojętność alergiczną. Mogą go stosować osoby o każdym typie skóry. Ostrożność powinny jednak zachować posiadacze cery wrażliwej. W przypadku stosowania go na rzęsy może spowodować zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie linii rzęs i opuchnięcie powiek.
Zobacz też:
Rockowy styl Beaty Kozidrak. Poprzez ubrania gwiazda podkreśla swoją osobowość