Aranżacje wnętrz

Obrazy, plakaty lub rodzinne pamiątki. Co wieszać na ścianach, żeby było ładnie i oryginalnie?

Aranżacje wnętrz

Obrazy, plakaty lub rodzinne pamiątki. Co wieszać na ścianach, żeby było ładnie i oryginalnie?

W domu spędzamy teraz sporo czasu. Może warto więc pomyśleć o niewielkiej zmianie wystroju? Dekorowanie ścian wcale nie jest trudne, a bardzo efektowne. Jak się za to zabrać, aby nadać naszym wnętrzom przytulnego  i indywidualnego klimatu? O tym opowiedziała nam Ewa Mierzejewska.

Jak ozdobić nasze ściany?

Pierwszą propozycją jest zakup prawdziwego działa sztuki, które zajmie honorowe miejsce na naszej ścianie w salonie czy gabinecie. Dzieło to wcale nie musi być drogie. Obecnie mnóstwo galerii wystawia znane prace w Internecie w atrakcyjnych cenach. Organizowane są aukcje i wystawy. Nawet coroczne targi sztuki dostępnej odbędą się w tej wiosny online.

Handel sztuką przez Internet kwitnie i można znaleźć prace w każdym praktycznie przedziale cenowym. Ewa Mierzejewska przyznała, że zawsze rekomenduje poszukiwanie obiektów artystycznych unikalnych, czyli obrazu bądź rysunku stworzonego ręką artysty, jedynego i niepowtarzalnego. Pamiętajmy, że takie unikalne dzieło może być świetną inwestycją, kiedy po kilku latach jego wartość wzrośnie. Nasza specjalistka zdradziła, że sama zaczęła kolekcjonować prace łódzkiego artysty Piotra Czajkowskiego.

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami obrazów, zawsze możemy poszukać unikatowego plakatu z motywem ulubionego zespołu czy filmu. Takie ozdoby dodadzą charakteru naszemu mieszkaniu.

Samodzielne wykonanie ozdób na ścianę

Inną opcją ozdabiania ścian są obrazki, które możemy wykonać sami. Tu do wyboru mamy sentymentalne pamiątki rodzinne, rysunki dzieci czy zdjęcia z dawnych lat. Oprawić możemy też kartkę z kalendarza z ważną datą, mapę miasta, w którym spędziliśmy wakacje, bilet wstępu na koncert, podczas którego spotkaliśmy swoją miłość życia i wiele innych, osobistych rzeczy.

Można oprawić sobie okładkę ulubionej książki, rysunek narysowany przez znajomego, czy kartkę z kalendarza. Tak naprawdę tutaj całym kosztem, jest koszt oprawy. Na tym nie oszczędzajmy. Dobra ramka tworzy nam dzieło

  – powiedziała Ewa.

***

Minimalizm we wnętrzach odchodzi do lamusa. Dziś na topie są domy i mieszkania wypełnione różnego rodzaju przedmiotami. Ściany również nie powinny zostać puste. Jakie sposoby na udekorowanie znalazły polskie rodziny? Zobaczcie wideo.

"Najciekawsze pomysły na dekoracje ścienne", reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0