Gwiazdy

Nowy film Pedro Almodovara otwiera festiwal w Wenecji. Gwiazdą "Madres paralelas" jest Penélope Cruz

złoty lew w wenecji

Grant Faint/Getty Images

Gwiazdy

Nowy film Pedro Almodovara otwiera festiwal w Wenecji. Gwiazdą "Madres paralelas" jest Penélope Cruz

złoty lew w wenecji

Grant Faint/Getty Images

Podczas festiwalu w Wenecji odbędzie się premiera filmu, który Pedro Almodovar nakręcił podczas pandemii. Dramat "Madres paralelas" opowiada o macierzyństwie, które nie zawsze spełnia idealne wyobrażenie o nim. Jedną z matek gra Penélope Cruz, muza reżysera. 

Pedro Almodovar na festiwalu w Wenecji

Najnowszy film Pedro Almodovara "Madres paralelas" otworzy 1 września tegoroczną, 78. edycję festiwalu filmowego w Wenecji - ogłosiła w poniedziałek 20 lipca dyrekcja wydarzenia.  

– Urodziłem się jako reżyser właśnie w Wenecji w 1983 roku – powiedział. 

Hiszpański reżyser przypomniał też, że po raz pierwszy pojawił się na weneckim festiwalu w sekcji "Południe, Północ" w 1983 r.

– 38 lat później zostałem wezwany, by zainaugurować festiwal. Nie jestem w stanie wyrazić radości, jaki to honor i czym jest to dla mnie, by nie popaść w samozadowolenie" – powiedział Pedro Almodovar. Dwa lata temu na Lido otrzymał Złotego Lwa za całokształt twórczości.

Festiwal potrwa do 11 września. Przewodniczącym jury głównego konkursu będzie koreański reżyser Joon-ho Bong, który otrzymał Oscara za film "Parasite".

Lista filmów dopuszczonych do głównego konkursu o nagrodę Złotego Lwa zostanie ogłoszona, jak zwykle, pod koniec lipca. 

Nowy film Pedro Almodovara otwiera 78. edycję festiwalu filmowego w Wenecji

Najnowszy film Almodovara "Madres Paralelas" opowiada o losach trzech matek w różnym wieku i różnych sytuacjach, w których życie codziennie odbiega od idealnego wyobrażenia o macierzyństwie. Główną rolę zagrał hiszpański aktor, Israel Elejalde, a role matek odtwarzają Penélope Cruz, Aitana Sánchez Gijón i Milena. Ich losy są opowiadane równolegle i dotyczą pierwszych lat życia dzieci. 

Temat macierzyństwa nie pierwszy raz pojawia się w twórczości Almodovara. Było ono motywem filmów "Wszystko o mojej matce" oraz "Ból oraz blask". Nad nowym filmem reżyser zakończył pracę w czerwcu.

Zobacz także:

Zobacz wideo: 5 rzeczy, których nie wiesz o Penélope Cruz

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
50
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0