Aranżacje wnętrz

Jak urządzić salon? Nowoczesne aranżacje, które zmienią pokój dzienny w idealne miejsce do pracy i wypoczynku

Nowocześnie urządzony salon

Fot. Klaus Vedfelt/Getty Images

Aranżacje wnętrz

Jak urządzić salon? Nowoczesne aranżacje, które zmienią pokój dzienny w idealne miejsce do pracy i wypoczynku

Nowocześnie urządzony salon

Fot. Klaus Vedfelt/Getty Images

Nowoczesny salon to przede wszystkim przestrzeń i wygoda. Aby w swojej stylizacji uzyskać nowoczesny wystrój salonu, warto trzymać się zasady “mniej znaczy więcej”. Meble ograniczmy więc do tych najbardziej potrzebnych, postawmy też na nowoczesne aranżacje okien w salonie, wpuśćmy więc do niego jak najwięcej światła. Nie przesadzajmy również z pamiątkami i bibelotami, aby nie przeładować otoczenia.

Pokój dzienny, zwany salonem, to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. To w nim spędzamy większość wolnego czasu, w nim również przyjmujemy gości. Nowoczesne aranżacje salonu spodobają się na pewno tym z Was, dla których bliski jest styl minimalistyczny, oraz tym, którzy cenią prostotę i wygodę. Nowoczesny wystrój sprawdzi się na pewno w przestronnym, wysokim pomieszczeniu, możemy jednak również urządzić nowoczesny salon w małym mieszkaniu .

Nowoczesny salon - aranżacje

W projektach nowoczesnych salonów króluje minimalizm i styl industrialny. Słowem kluczowym jest tutaj przestrzeń, którą możemy uzyskać łącząc salon z kuchnią, albo otwierając go za pomocą nowoczesnych aranżacji okien. Mniej znaczy więcej, dlatego nie warto przeładowywać przestrzeni zbędnymi meblami i dodatkami.

Większość z nas dysponuje ograniczonym metrażem mieszkania, nie jest jednak problemem, aby urządzić nowoczesny salon w bloku . Przy niewielkiej przestrzeni warto zastanowić się nad funkcjonalnym podziałem wnętrza - tak aby każdy metr był ergonomiczny i służył naszej wygodzie. Warto zainwestować w meble do salonu. Nowoczesne i funkcjonalne sofy oraz stoły przy których zmieści się cała nasza rodzina i przyjaciele to klucz do sukcesu. Nowoczesny salon w małym mieszkaniu to wyzwanie, jednak przy odrobinie zaangażowania możemy uzyskać wspaniałe efekty.

Meble do salonu - nowoczesne aranżacje. Mniej znaczy więcej

Każdy element w nowoczesnym salonie musi być dobrze przemyślany. Warto podzielić pokój dzienny na strefy, i w jednym kącie urządzić pokój telewizyjny z wygodną sofą, w kolejnej jadalnię z dużym stołem. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z liczbą mebli, dzięki czemu wnętrze wyda się bardziej przestronne i jasne.

Żywe, zdecydowane barwy również mogą stanowić pomysł na nowoczesne meble. Salon to miejsce, które powinno inspirować nas do działania, nie bójmy się więc odrobiny szaleństwa w doborze barw wyposażenia. Możemy w ten sposób ożywić nowoczesny mały salon, jeśli zdecydujemy się na biały kolor ścian.

Wybór kolorów. Nowoczesne ściany w salonie

Nowoczesny pokój dzienny powinien być utrzymany w jasnych barwach - dozwolone są wszystkie odcienie bieli, szarości i beżu. Jeśli znuży nas zrównoważona paleta kolorów, zawsze możemy pomalować jedną ścianę na bardziej zdecydowany kolor. To jednak rozwiązanie dla odważnych - salon jest miejscem, w którym spędzamy większą część wolnego czasu, pamiętajmy więc aby wybrać kolor, który nie będzie nas drażnił.

Nowoczesne oświetlenie salonu - aranżacje

Właściwe oświetlenie to kluczowy element w każdego nowoczesnego wnętrza. Salon ma zwykle dobry dostęp do światła dziennego, jeśli jednak tak nie jest możemy zainwestować w stylowe lampy. Salony nowoczesne najlepiej doświetlać dużą lampą centralną, interesujące detale możemy dodatkowo podkreślić za pomocą oświetlenia punktowego.

Lampy stanowią również ciekawy dodatek, za pomocą którego możemy dodać naszemu wnętrzu indywidualnego charakteru.

Jak nowocześnie urządzić salon? Potęga dodatków

Jeśli minimalistyczny salon utrzymany w jasnych kolorach wyda Wam się mało przytulny to nic straconego - możecie ożywić go i spersonalizować za pomocą unikatowych dodatków.

Nowoczesny salon w jasnych kolorach idealnie uzupełnią barwne tekstylia lub meble w mocnych kolorach. Nowoczesne podłogi do salonu również mogą mieć intensywne barwy.

Jeśli nie chcemy za bardzo szaleć z kolorami, możemy zdecydować się na połączenie różnych faktur i materiałów. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzą się wyeksponowane surowe cegły i nagi beton. Lekkości i naturalności dodadzą wnętrzu wszelkie dodatki zawierające drewno.

Zobacz film: "No to ładnie!" - wielofunkcyjny salon. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
45
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0