Gwiazdy

"Na Wspólnej". Już niedługo fani serialu zobaczą 3000 odcinek

W tym sezonie jeden z najpopularniejszych polskich seriali będzie świętować emisję 3000. odcinka. Na jego planie pojawiła się reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, aby sprawdzić, czy twórcy i ekipa nadal są w doskonałej formie?

Serial "Na Wspólnej" gości na ekranach telewizorów od wielu lat, a w tym sezonie będzie świętować emisję 3000. odcinka. Od samego początku w produkcji grają m.in.: Bożena Dykiel, Mieczysław Hryniewicz, Ewa Gawryluk, Jakub Wesołowski, Grażyna Wolszczak, Robert Kudelski, Sylwia Gliwa, Anna Korcz i Waldemar Obłoza. Jednak z każdym sezonem ekipa się powiększa. Dwa lata po wystartowaniu serialu dołączyła do serialu Anna Guzik, osiem lat temu zaczął w nim grać Wojciech Błach:

Dołączyłem do serialu, kiedy mój syn miał cztery miesiące. Tak więc życiowo wiem, kiedy to było, ale nie pamiętam, jaki to był numer odcinka.

- przyznał aktor.

Przez lata aktorzy zżyli się ze swoimi bohaterami:

Zrosłem się z Romanem. Może nie zachowuję się jak on, bo jeszcze staram się jakieś przyczółki zatrzymać dla siebie, choć żona mówi, że już ich niewiele zostało i że myli się.

- powiedział żartobliwie Waldemar Obłoza.

Co czeka bohaterów w obecnym sezonie?

W tym sezonie widzowie będą świadkami gorących romansów, bolesnych rozstań, trudnych wyborów moralnych, emocjonujących pożegnań i zaskakujących powrotów.

W poważne tarapaty wpadła Weronika. Pewnej nocy, po świętowaniu kolejnego zawodowego sukcesu i wypiciu kilku lampek wina, wsiadła za kierownicę i spowodowała wypadek. Początkowo nieświadoma swojego czynu oraz przekonana, że uderzyła w jakieś zwierzę, odjechała z miejsca zdarzenia. Wkrótce okazało się, że prawniczka potrąciła 16-letnią dziewczynę! Czy Roztockiej wystarczy sił, żeby zmierzyć się z bolesną prawdą i wziąć odpowiedzialność za to, co zrobiła?

Norbert podejmie decyzję, która zmieni wszystko – postanowi wyjechać do Afryki, wcześniej jednak poprosi Agatę o rękę. Po pierwszym szoku ukochana powie „tak” i zgodzi się towarzyszyć Norbertowi. Wówczas radosne przygotowania do wyjazdu przerwie telefon z ofertą wymarzonej pracy…

Jesienią na brak wrażeń nie będzie mogła narzekać też Joanna, a to za sprawą przypadkowo poznanego, przystojnego Karola. Czarujący mężczyzna zainteresuje się atrakcyjną lekarką i coraz częściej zacznie pojawiać się w jej życiu. Początkowo kobieta da mu nadzieję, ale szybko pożałuje swojej decyzji. Wkrótce dowie się, że granica między miłością a obsesją jest bardzo cienka. Jaką cenę zapłaci za tę wiedzę?

Po okresie sprawiania problemów wychowawczych Przemek postanowił dać rodzicom odetchnąć. A przynajmniej tak mogłoby się wydawać. Ku wielkiej radości Krzysztofa, jego nastoletni syn zrezygnował z wykorzystywania niewinnych ludzi do "nabijania fejmu" i znalazł sobie nowe zajęcie. Nieoczekiwanie odkrył w sobie miłość do sceny, a przede wszystkim do nauczycielki prowadzącej kółko teatralne – Dagmary. Los wyda się być dla niego bardzo łaskawy. Najpierw dostał główną rolę w szkolnym spektaklu, a potem opiekunka kółka zaproponowała mu kilka prywatnych lekcji, które zakończą się... namiętnym pocałunkiem! Jak rozwinie się przyjaźń Dagmary z uczniem? Czy Przemek skosztuje zakazanego owocu, a nauczycielka przekroczy niebezpieczną granicę relacji nauczyciel–uczeń?

Fabuła serialu "Na Wspólnej"

Osią fabuły są losy rodzin mieszkających w kamienicy przy ulicy Wspólnej w Warszawie. Lata mijają, dzieci dojrzewają a widzowie wciąż są świadkami zaskakujących zwrotów akcji. Serial bawi, wzrusza a przede wszystkim uczy. "Na Wspólnej" porusza takie tematy jak adopcja, uzależnienia, problemy wynikające z odmiennej orientacji seksualnej. Od ponad dekady produkcja gromadzi przed telewizorami miliony widzów. Serial ma na swoim koncie dwie Telekamery, co jest największym uznaniem dla twórców.

Co sądzisz o tym artykule?
55
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0