Newsy

Mimo zakazu zorganizował dyskotekę, teraz grozi mu więzienie

Dyskoteka

Richard Newstead/Getty Images

Newsy

Mimo zakazu zorganizował dyskotekę, teraz grozi mu więzienie

Dyskoteka

Richard Newstead/Getty Images

Trwa pandemia koronawirusa. Zabroniona jest organizacja imprez i wydarzeń kulturalnych. Jednak właściciel dyskoteki z Piły postanowił zaprosić gości do swojego lokalu. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

Dyskoteka w Pile 

48-letni właściciel jednego z lokali w Pile (Wielkopolskie) został zatrzymany przez policję po tym, jak pomimo pandemii zorganizował dyskotekę, na której bawiło się co najmniej kilkadziesiąt osób. Mężczyźnie grozi teraz kara do 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował w środę mł. asp. Jędrzej Panglisz z Komendy Powiatowej Policji w Pile, do zdarzenia doszło w weekend w jednym z pilskich lokali.

- Policjanci, którzy udali się na miejsce, potwierdzili zebrane wcześniej w tej sprawie informacje. Osoby, które brały udział w dyskotece, zostały wylegitymowane. W poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 48-letniego właściciela lokalu – podkreślił Panglisz.

Dodał, że podczas zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że właściciel odpowiada za organizację imprezy towarzyskiej, w której wzięło udział co najmniej 30 osób.

Zorganizował dyskotekę w pandemii 

- Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Do wniosku policjantów o zastosowanie dozoru oraz zakazu organizowania spotkań i imprez, przychyliła się pilska prokuratura – zaznaczył.

Panglisz wskazał, że za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara do 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz wideo: Brytyjski pub ogłosił się kościołem, by móc działać w czasie pandemicznych ograniczeń 

Źródło: x-news 

Zobacz też:

W Katowicach rusza sklep socjalny, w którym można kupić produkty tańsze o połowę. "Chcemy przywrócić człowiekowi godność"

Zapadł wyrok w sprawie znęcania się nad karpiami. "Ryby były trzymane bez wody, co prowadziło do ich śmierci przez uduszenie"

Porwali, pobili i okradli 31-latka. Jaka kara grozi napastnikom?

Co sądzisz o tym artykule?
83
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0