Gwiazdy

Michał Czernecki o swoim bohaterze w serialu „Motyw”: "Nie jest to przyjemny facio"

Gwiazdy

Michał Czernecki o swoim bohaterze w serialu „Motyw”: "Nie jest to przyjemny facio"

W serialu „Motyw” główną męską rolę otrzymał Michał Czernecki. Bohaterem, którego gra jest komisarz Paweł Szulc. Jakie doświadczenia pomogły aktorowi w budowaniu tej dość skomplikowanej postaci?

Michał Czernecki w serialu „Motyw”

Michał Czernecki w serialu „Motyw” gra bardzo skomplikowaną postać – oddanego swojej pracy komisarza Pawła Szulca, który ma skomplikowane życie osobiste.

Nie jest to przyjemny facio, z którym każda kobieta umówiłaby się na kawę, a każdy facet na piwo. Praca jest dla niego najważniejsza

- przyznał aktor, dodając, że jego osobiste doświadczenia życiowe pomogły zbudować mu taką ciekawą i trudną zarazem postać.

On w scenariuszu nie był aż tak skomplikowany i skrajny. Razem z Pawłem (Maśloną, reżyserem - przyp. red.) udało nam się te skrajności napiąć. Sądzę, że to zrobiło dobrze tej postaci i temu serialowi. Ja w swoim życiu dużo tych skrajności zaliczyłem i łatwiej było mi sobie to wyobrazić i wiem co zrobić, żeby to było wiarygodne, po prostu

- mówi Michał.

>>>Zobacz też: Michał Czernecki w szczerej rozmowie z DDTVN dlaczego wybrał życie

Co zdaniem Czerneckiego wyróżnia „Motyw” na tle innych seriali kryminalnych?

To, że jest to bardziej serial obyczajowo-kryminalny. W takiej kolejności. Intryga kryminalna jest i jest ona dobrze skonstruowana, i na końcu jest taki twist, który winduje tę intrygę jeszcze wyżej. Natomiast obyczajowość serialu polega na tym, że się tak głęboko grzebie w relacjach międzyludzkich

- dodał Michał.

>>>Zobacz też: Agnieszka Grochowska o „Motywie”: „To połączenie kryminału, thrillera, dramatu psychologicznego z komedią”

"Motyw" - fabuła serialu

„Motyw” jest serialem kryminalnym TVN-u, w którym nie braknie kłamstwa, pozorów i miłosnego trójkąta. Uwikłana w niego jest trójka bohaterów: Luiza, Maks oraz „Czarna”.

10-odcinkowy serial rozgrywa się w Gdańsku. W jednej z tamtejszych restauracji padają strzały, a sprawa zostaje przydzielona śledczemu z własnymi, dużymi problemami. Kto kłamie, a kto miał motyw? Wszystko wydaje się jasne, ale wcale takie nie jest...

Akcja rozgrywa się w teraźniejszości i w przeszłości, dlatego najważniejsze role wymagały podwójnej obsady.

W obsadzie serialu oprócz Czerneckiego pojawiła się plejada znanych nazwisk: Małgorzata Kożuchowska, Agnieszka Grochowska, Andrzej Konopka Magdalena Walach, Olga Bołądź oraz Adama Ferency.

>>>Zobacz też: Małgorzata Kożuchowska o serialu „Motyw”:"Życzyłabym sobie więcej takich aktorskich wyzwań"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0