Styl Życia

Malownicza Opolszczyzna i jej atrakcje turystyczne. "Za każdym razem odkrywam coś nowego"

Styl Życia

Malownicza Opolszczyzna i jej atrakcje turystyczne. "Za każdym razem odkrywam coś nowego"

Bartek Jędrzejak zawitał do zamku w Mosznej. Jego obecność w tym wyjątkowym miejscu nie była przypadkowa. Trwają obchody dni województwa opolskiego. Nasz reporter spotkał się tam z siatkarzem Sebastianem Świderskim. Sportowiec przeprowadził się z Włoch, aby wrócić na Opolszczyznę. 

Województwo opolskie obchodzi 7 czerwca swoje święto. Dokładnie 23 lata temu – w czerwcu 1998 r. mieszkańcy regionu zjednoczyli się we wspólnej sprawie - żeby walczyć o swoje województwo. Wtedy przeprowadzana była reforma administracyjna, likwidowano 49 województwa, miało powstać ich 12 – bez opolskiego. Wtedy też, dokładnie w niedzielę 7 czerwca 1998 r., krańce województwa połączył "łańcuch nadziei", utworzony przez tysiące mieszkańców regionu, którzy trzymali się za ręce przez wiele kilometrów – i wywalczyli to, że ówczesne władze odeszły od pierwotnych pomysłów i opolskie jest dziś jednym z 16 województw.

Niezwykłe województwo opolskie

Opolszczyzna to stolica nie tylko europejskiej, ale i światowej siatkówki. Zamek w Mosznej, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w tym regionie, ma 365 pokoi i kilka pięter. - Za każdym razem, kiedy tu przyjeżdżam, odkrywam coś nowego - powiedział Bartek Jędrzejak. Sam spacer po tym miejscu jest nie lada wyzwaniem pod względem aktywności fizycznej dla turystów. 

- Można wybrać się tutaj na spacery. Zwiedzając ten obiekt to dobry sposób na uprawianie sportu. Nie trzeba mieć do tego predyspozycji. Sam ruch to wielkie wyzwanie - powiedział w rozmowie z Bartkiem Jędrzejakiem Sebastian Świderski. 

- Jest tu także bardzo wiele ścieżek rowerowych usytuowanych w pięknych okolicznościach natury. Nic, tylko jeździć i cieszyć się piękną pogodą i obcowaniem w tak pięknym miejscem, jak Moszna - dodał sportowiec. 

Sebastian Świderski i jego historia z Opolszczyzną

Siatkarz przeżył w swoim życiu rozłąkę z województwem opolskim. Kilkanaście lat temu wyjechał za granicę. Tęsknota za pięknymi rejonami okazała się jednak silniejsza. 

- Spróbowałem rozłąki z tym miejscem. 7 lat pędziłem we Włoszech, ale uroki tego miejsca sprawiły, że tu wróciłem. Od 11 lat jestem stałym mieszkańcem Opolszczyzny. Jest tu dużo zieleni, są wspaniali ludzie i piękny region  - mówił Sebastian Świderski. 

Liga Narodów 2021: Polska liderem tabeli po sześciu meczach

Polska reprezentacja siatkówki ma za sobą chwile chwały. Dzięki naszym sportowcom zostaliśmy liderem Ligi Narodów siatkarzy. Dzięki trzem zwycięstwom zajęliśmy pierwsze miejsce w rozgrywkach po seriach gier. Bartek Jędrzejak zapytał Sebastiana Świderskiego, czy wróży tak spektakularne sukcesy piłkarzom. 

- Życzę wszystkim, żebyśmy doczekali takiego sukcesu. Może nie wygrania Ligi Mistrzów, ale awansu do finału. Mistrzostwa Europy przed nami, najpierw niech się tam pokażą - mówił sportowiec. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl

Zobacz też:

Reporter: Bartek Jędrzejak
Co sądzisz o tym artykule?
90
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0