Styl Życia

El James powraca z nowym erotykiem! Czy powtórzy sukces "50 twarzy Greya"?

Styl Życia

El James powraca z nowym erotykiem! Czy powtórzy sukces "50 twarzy Greya"?

El James to brytyjska pisarka, która stworzyła bestsellerową serię „50 twarzy Greya”. Na całym świecie kupiono ponad 125 milionów jej książek, a ekranizacje jej powieści okazały się wielkim sukcesem. Z pisarką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

Namiętne życie książkowych bohaterów, których przedstawia literatura erotyczno romantyczna to ekscytująca podróż do alternatywnej rzeczywistości. Historie z romansami i seksem wplecione w standardową, obyczajową fabułę z pozoru nie wyróżniają się niczym szczególnym. Tak naprawdę literatura erotyczna działa na zmysły jak żadna inna.

Literatura erotyczna – dlaczego warto ją czytać?

Żyjemy w biegu. Zatracamy się w monotonii dnia codziennego. Dom, praca, obowiązki i na odrobinę szaleństwa nierzadko nie ma już miejsca. Literatura erotyczna potrafi w świetny sposób przełamać bariery, wnieść do życia odrobinę ekscytacji i wrażeń. Niejedna kobieta prowadząca niczym niewyróżniający się tryb życia chciałaby utożsamiać się z bohaterami, których wymyśla literatura erotyczna. Są one doskonałą inspiracją do wprowadzenia zmian we własnym życiu. Dlaczego by nie skorzystać z pomysłów na miłosne uniesienia, które dostarczają książki erotyczno romantyczne i nie użyć ich we własnej sypialni? Przecież to idealny sposób na przełamanie monotonii w związku, która często potrafi osłabić relacje partnerów. Zamiast książki o kolejnym morderstwie – erotyk. Książka o zabarwieniu erotycznym pozwoli spojrzeć na własny związek z innej perspektywy. Może jestem dla partnera zbyt oschła/oschły? Może przeze mnie seks już nie jest taki ekscytujący jak kiedyś? Warto to zmienić, przenosząc drobne detale proponowane przez książki erotyczno-romantyczne do świata realnego. Wystarczy sięgnąć po dobre, wyraziste książki – erotyk, romans i inne o miłosnych uniesieniach, a miłe chwile z dużą dawką emocji i romantyzmu będą gwarantowane.

>>> Zobacz też: Brak ochoty na współżycie ‒ czy to poważny problem?

O dziwo literatura erotyczno romantyczna to wybór także wielu mężczyzn. Są przecież i tacy, którzy zamiast epatujących seksem filmów dla dorosłych, wybierają bardziej lekkie książki erotyczno-romantyczne o rozbudowanej fabule, gdzie nierzadko sceny łóżkowe są równie ważne jak same uczucia bohaterów. W końcu niejednemu mężczyźnie można byłoby powiedzieć: chcesz uwieść kobietę? Przeczytaj erotyk!

Literatura erotyczna – jaką wybrać?

Erotyk, romans i inne rodzaje, które obejmuje literatura erotyczna bazują na barwnej historii i intensywnych doznaniach. Opowieść wprost bajkowa – zwykła kobieta poznaje idealnego mężczyznę (lub na odwrót), przeplatana jest dużą ilością seksu. Miłość, obsesja, namiętność, pożądanie, a niekiedy też wulgarność, perwersja i przemoc – niekiedy erotyk i romans jest dość odważny.

>>> Zobacz też: Jak działają randki internetowe? Co zrobić, gdy okaże się, że Twój partner z nich korzysta?

Chyba najbardziej znane książki z takich serii to Harlequiny, czyli romantyczna literatura. Erotyk w takiej lekkiej formie, czyli ckliwej, idealnej historii miłości partnerów, jest pozycją raczej dla tych najmniej wymagających. Jeśli gustujemy w bardziej rozbudowanej fabule, warto wybrać inny erotyk i romans.

Jeśli chodzi o książki erotyczno-romantyczne, do tych najpopularniejszych zaliczamy serię „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Przez ekranizację filmową na dużą skalę, ogromna ilość ludzi poznała styl, jaki znamy z tradycyjnych romansów. 

Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara spotkała się autorką bestselleru. El James powraca z nową powieścią erotyczną „Mister”. Czy powtórzy ona sukces „Greya”?

Ta książka jest inna od poprzednich. To bardzo tradycyjny romans. Mamy tu dwójkę bohaterów z zupełnie innych środowisk.

-zdradziła pisarka.

El James zdradziła również, że kiedy opisuje intymne sceny swoich bohaterów włącza specjalną muzykę, która wprowadza ją w odpowiedni nastrój.  Przestrzega jednak, by nie traktować jej książek, jak instrukcji obsługi do sypialni.

Choć zdarzyło mi się, że kilka osób powiedziało mi, ze to podręcznik.

fot. Archiwum prywatne Anny Senkary/ Ania Senkara z pisarką El James

***

>>> Zobacz też: Najlepsza przyjaciółka partnera – sojuszniczka czy rywalka?

Po książki erotyczno-romantyczne z bardziej skomplikowaną i urozmaiconą fabułą warto sięgać na podstawie dokładnych opisów, opinii i ocen. Dzięki wcześniejszemu rozeznaniu sprawdzimy, który erotyk i romans będzie wart poświęcenia naszej chwili relaksu.

Książki erotyczno-romantyczne o wielu pozytywnych opiniach to m.in.:

  • „Gorący Rytm” i „Mocne uderzenie” Olivia Cunning,
  • „Sztuka uwodzenia”, „Ostatnia szansa”, „Cofnąć czas” i „Wbrew zasadom” Samantha Young,
  • „Raced. Ścigany uczuciem” i „Fueled. Napędzani pożądaniem” K. Bromberg,
  • „Piękny gracz” Christina Lauren,
  • „Dotyk ciemności” i „Zapach ciemności” C.J. Roberts,
  • „Uwikłani. Hudson” Laurelin Paige,
  • „Buntownik” Jay Crownover,
  • „Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes.

Jeśli podoba Ci się literatura kobieca, erotyk powinien odzwierciedlać Twoje pragnienia. Książki erotyczno-romantyczne, gdzie chętnie utożsamiamy się z głównymi bohaterami, czyta się z zapartym tchem. Dodając do tego fabułę pełną emocji i namiętności, uzyskamy sposób na relaks, który rozbudzi wszystkie zmysły.

>>> Zobacz też: Kto jest winny zdradzie i jak ją rozpoznać? Jakie są objawy, że żona lub mąż zdradza?


Zobacz film: Lekko pikantna strona kobiety. Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz film: Fantazje seksualne w związku. Źródło: Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
90
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0