Styl Życia

Księżna Kate wydaje pierwszą książkę. "Chciałam wykorzystać moc fotografii"

Kate Middleton

Cover Video/x-news

Styl Życia

Księżna Kate wydaje pierwszą książkę. "Chciałam wykorzystać moc fotografii"

Kate Middleton

Cover Video/x-news

Sto zdjęć, emocje i chwile, które przejdą do historii. Księżna Kate szykuje się do literackiego debiutu. Już niedługo premiera książki "Hold Still". O czym będzie opowiadać?

Księżna Kate wydaje książkę

Jak poinformowano na oficjalnym profil Księżnej i Księcia Cambridge na Instagramie, Ksieżna Kate wydaje książkę. Książkę niezwykłą, bo podsumowującą historyczny moment, w którym wszyscy żyjemy.

Kiedy będziemy wspominać pandemię Covid-19 w przyszłych dekadach, z pewnością będziemy pamiętać o wszystkich wyzwaniach, którym musieliśmy stawić czoła - o tych, którzy odeszli, o izolacji od naszych najbliższych i wysiłku służb ratunkowych. Ale będziemy pamiętać także pozytywy: niesamowite gesty dobroci, bohaterów bez peleryn, i to, jak wszyscy zaadaptowaliśmy się do tego nowego życia (…) W książce "Hold Still" chciałam wykorzystać moc fotografii, żeby stworzyć trwałe wspomnienie tego, co przeszliśmy. Oddaję cześć wzbudzającym podziw staraniom i wszystkim, którzy pracowali nad tym, aby chronić innych. Niech ta książka zapewni nam przestrzeń, aby na moment się zatrzymać

- napisała.

"Hold Still" - o książce

"Hold Still" to projekt zainicjowany przez księżną Kate i objęty patronatem National Portrait Gallery. Jego celem jest zobrazowanie lockdownu w Wielkiej Brytanii.

- Osoby w różnym wieku zostały zaproszone do przesłania portretu, wykonanego w maju i czerwcu 2020 r., skupiającego się na trzech głównych tematach - Pomocnikach i bohaterach, Nowej Normalności i Aktach dobroci. Spośród nich jury wybrało 100 portretów, oceniając obrazy na podstawie emocji i doświadczeń, które przekazały - czytamy w opisie książki.

I chociaż mogłoby się wydawać, że na fotografiach zobaczymy tylko medyków i ratowników medycznych w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Wirtualne przyjęcia urodzinowe, spotkania, "brawa dla medyków", humor, smutek, radość i gniew – w publikacji zobaczymy całe spektrum emocji. Książka zawiera przedmowę Księżnej Cambridge, a każdemu obrazowi towarzyszy historia opowiedziana słowami uczestników. Premiera już 7 maja. 

Burza po wywiadzie Harry’ego i Meghan. Komentuje Anna Senkara. Zobacz wideo:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Karolina Pisarek o życiu w Mediolanie, depresji i złamanym sercu. "Chcę mieć dzieci, męża, psa"

Agata Rubik rozbiła samochód w "Power Couple". Która para odpadła z programu?

Hubert Urbański kończy 55 lat. Jak wyglądał w pierwszym odcinku "Milionerów"?

Co sądzisz o tym artykule?
81
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0