Gwiazdy

Książę George może już włożyć długie spodnie? 8-letni przyszły król jest kopią swojego ojca

Książę George

x-news

Gwiazdy

Książę George może już włożyć długie spodnie? 8-letni przyszły król jest kopią swojego ojca

Książę George

x-news

Na oficjalnym profilu księcia i księżnej Cambridge pojawił się nowy portret ich najstarszego syna. Książę George, syn Kate Middleton i księcia Williama, 22 lipca br. świętuje 8. urodziny. Dla chłopca oznacza to, że już publicznie może nosić długie spodnie. 

Oficjalny urodzinowy portret księcia George'a

Na intagramowym profilu książęcej pary pojawiło się nowe zdjęcie małego księcia. Uśmiechnięty 8-latek wzbudził olbrzymi entuzjazm wśród fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Obserwatorzy nie tylko pośpieszyli z życzeniami urodzinowymi, ale też nie kryli zachwytu nad podobieństwem chłopca do swojego ojca. 

Tradycyjnie już portrety potomków księcia i księżnej Cambridge wykonuje sama Kate Middleton. Żona księcia Williama od lat pasjonuje się fotografią. Wiele ujęć prezentowanych na oficjalnym profilu Pałacu Kensington jest dziełem utalentowanej księżnej. 

Królewskie zwyczaje i tradycje

Widok małego księcia ubranego w szorty niezależnie od pogody budził zdumienie komentatorów na całym świecie. Jak to w przypadku brytyjskiej monarchii bywa, szybko okazało się, że każde osobliwe zachowanie można wytłumaczyć tradycją. A ta pochodzi aż z XVI wieku i jest stanowcza w kwestii ubioru: mali arystokraci muszą nosić krótkie spodnie. W brytyjskiej mentalności jest głęboko zakorzenione, że długie spodnie u chłopca są wyznacznikiem klasy średniej.

Na fotografii wykonanej przez księżną Kate, chłopiec ma na sobie krótkie spodnie, ale wielbiciele życia królewskiego szybko zauważyli, że George zaliczył już publiczny debiut w długich spodniach, pojawiając się z rodzicami na spektaklu teatralnym zimą oraz ostatnio na stadionie Wembley Wówczas książę był ubrany w elegancki garnitur. Wcześniej również zdarzało się, że  przyszły król pojawił się w długich spodniach m.in. na ślubie swojego wuja, księcia Harry'ego w 2018 roku. 

Zgodnie z tradycją królewskie niemowlęta ubiera się w suknie, następnie chłopcy aż do skończenia 8 lat noszą szorty. Książę George jest pierwszym od pokoleń dzieckiem w rodzinie, które nie zostało ochrzczone w oryginalnej szacie wykonanej w 1841 roku dla najstarszej córki królowej Wiktorii. Specjalnie na tę okazję przygotowano replikę sukni z satyny i koronek. Tytułem ciekawostki warto dodać, że potomkowie Windsorów są chrzczeni w zabytkowej chrzcielnicy, która została zamówiona na tę samą okazję. Wykonano ją ze złoconego srebra, a w projektowaniu przedmiotu brał udział mąż królowej Wiktorii, książę Albert. 

Krótkie spodnie to nie jest jedyny wymóg stawiany przed królewskimi dziećmi. Po ukończeniu 12. roku życia książę George nie będzie mógł latać tym samym samolotem, co jego tata. Potomstwo Kate i Williama nie może spożywać posiłków z rodzicami, ponieważ nie jest jeszcze gotowe na zmierzenie się z ciężarem brytyjskiego small talku. Żadnemu z trójki rodzeństwa nie wolno publiczne płakać. W całej rodzinie królewskiej panuje zakaz gry w Monopol, który, zdaniem królowej, jest zbyt brutalny.

To tyle w teorii. O tym jak bardzo mija się ona z prawdziwym życiem najlepiej świadczą zdjęcia młodszej siostry księcia, Charlotte, która niegdyś pozdrowiła tłum, pokazując język. 

Zobacz także:

Zobacz wideo: Rodzina królewska pożegnała księcia Filipa

Dzień Dobry TVN

Co sądzisz o tym artykule?
83
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0