Newsy

Kraków. Bomby lotnicze znalezione w centrum miasta

bomba z okresu II wojny

fot. Chinnasorn Pangcharoen/Getty Images

Newsy

Kraków. Bomby lotnicze znalezione w centrum miasta

bomba z okresu II wojny

fot. Chinnasorn Pangcharoen/Getty Images

Saperzy wojskowi zabezpieczają cztery ogromne pociski lotnicze, znalezione podczas prac przy budowie nasypu kolejowego na wysokości budynku przy ul. Blich 9 w centrum Krakowa. Nie zarządzono ewakuacji, komunikacja miejska w tym miejscu odbywa się normalnie.

Na pociski robotnicy pracujący przy nasypie kolejowym natknęli się w czwartek przed południem.

Cztery pociski lotnicze z czasów II wojny światowej 

Jak powiedział PAP w czwartek po południu oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie sierż. szt. Piotr Szpiech: "Cztery pociski lotnicze z czasów II wojny światowej jeszcze dzisiaj zostaną wywiezione na poligon w Pasterniku w Krakowie, gdzie w odpowiedni sposób będą zabezpieczone".

Jak dodał, odpowiednie służby przekopują teren koło pobliskiej Hali Targowej, aby sprawdzić, czy nie ma tam podobnych pozostałości z II wojny światowej.

Nie zarządzono ewakuacji

"Na razie trwają ustalenia, nie ma zarządzonej ewakuacji. Radzimy nie zbliżać się do tamtego miejsca. Na miejsce jadą saperzy wojskowi" – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń.

Rzecznik prasowy krakowskiego MPK Marek Gancarczyk poinformował z kolei, że autobusy i tramwaje kursujące w rejonie wiaduktu przy Hali Targowej przez kilkanaście minut były kierowane na trasy objazdowe, ale przywrócono już normalny ruch.

Zobacz także:

Wojna zapisana piórem naszej babci


Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
60
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0