Rozrywka

Koszmarny Karolek powraca. Francesca Simon wydała nową książkę!

Rozrywka

Koszmarny Karolek powraca. Francesca Simon wydała nową książkę!

Sprzedała 25 milionów książek na całym świecie. Na ich podstawie powstał serial telewizyjny, film oraz gra. Mowa o „Koszmarnym Karolku”, który odniósł olbrzymi sukces. Czy autorka książki się tego spodziewała?  O tym rozmawiała z nią Anna Senkara. 

Francesca Simon to amerykańska pisarka i autorka książek dla dzieci. Niedawno w Polsce pojawiła się kolejna część opowieści o Karolku „Koszmarny Karolek i odlot z polotem”.

25 lat Koszmarnego Karolka

Autorka swoją przygodę zaczynała od jednego opowiadania, które potem rozszerzyła i tak powstała książka „Koszmarny Karolek”. Dziś seria o Karolku kończy 25 lat. Czy autorka spodziewała się takiej popularności?

Nie miałam pojęcia, to była cudowna niespodzianka.  

– przyznała autorka książki.

Przez 25 lat publiczność „Karolka” znacznie się zmieniła. Wierni fani na spotkania z autorką zabierają już kolejne pokolenia.

Niektórzy przychodzą na spotkania ze mną ze swoimi własnymi dziećmi. Mam na widowni dorosłych, którzy czytali moje książki jako dzieci.

- dodała. 

Koszmarny Karolek – narodziny książki

Inspiracja do napisania opowiadania o „Koszmarnym Karolku” przyszła do autorki niespodziewanie.

Ktoś mi kiedyś powiedział, czy mogłabyś napisać coś o kimś koszmarnym? To słowo utkwiło mi w głowie, bo Amerykanie nie mówią koszmarny, tylko straszny, więc ciągle myślałam, Karolek jest koszmarny i tak narodził się pomysł.  

– przyznała autorka.

Co sprawiło, że książka odniosła taki sukces? Autorka sama zastanawia się nad odpowiedzią. Książka opowiada o modelu rodziny, który bliski jest większości społeczeństwa.

Kiedy moje książki stały się popularne, zaczęłam zastanawiać się dlaczego. Rodzina bywa bardzo zabawna, a ja to eksplorowałam.

Co dla autorki oznacza przydomek bohatera?

Francesca Simon zdradziła, że koszmarny Karolek nie bez powodu przyjął taki przydomek. Bohater ma buntowniczy charakter, jest też ogromnie samolubny, cały czas chce tylko robić to, na co ma ochotę.

Ktoś mnie kiedyś zapytał, czym Karolek będzie zajmował się zawodowo, kiedy dorośnie. Jego wybór zawodowy to tester gier komputerowych. 

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
57
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0