Kinga Sawczuk w bajce o ekologii
Kinga Sawczuk żywo interesuje się tematem ekologii - los naszej planety nie jest jej obojętny. Czas pandemii zaś sprawił, że została ambasadorką innowacyjnego projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO–SYSTEM. Wraz z dziennikarzem Kubą Adamiakiem zaangażowała się w działania promujące edukację ekologiczną. Patrząc na młodą gwiazdę sieci, wyobrażacie ją sobie w roli nauczycielki? Już na samym starcie projektu Kinga Sawczuk udowodniła, że potrafi dzielić się wiedzą o byciu eko - poprowadziła e-lekcje przyrody, publikowane w formie wideo bloga . Co ciekawe, zainteresowanie jej "wykładami" było tak duże, że wielu nauczycieli zdecydowało się je faktycznie wykorzystać w ramach zdalnego nauczania. Dla samej Kingi to była wystarczająca zachęta, by kontynuować swoją "zieloną" misję. Tym razem jednak ze szkolnej ławki zabiera nas do świata bajek i baśni.
Wraz z Kubą Adamiakiem młoda influencerka przygotowała filmik promujący ekologiczny styl życia . Oboje dzielą się w nim radami, z których skorzystać może każdy - i młodszy, i trochę mniej młodszy odbiorca. Wideo zostało opublikowane z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia. Żoliborski park Kępa Potocka stał się dla pary "ekologicznych gawędziarzy" tłem do bajki o planecie Ziemia. Uwaga - to nie jest jedyny taki filmik, jaki ma w zanadrzu dla swoich fanów Kinga Sawczuk. W ramach projektu tworzy różne materiały wideo na temat tego, jak prawidłowo postępować z elektroodpadami (telefonami, laptopami, komputerami itd.).
Kinga Sawczuk bajkowo o ekologii
Jak o samym projekcie mówi Kinga Sawczuk? - W każdym krótkim odcinku mówię o ważnych sprawach, związanych z prawidłowym postępowaniem z elektroodpadami - tłumaczy. Wątek jest oczywiście tłem dla jej eko-bajki. - Widzę, że coraz częściej działające jeszcze telefony, komputery czy tablety są wymieniane na nowsze, a te stare są po prostu wyrzucane. Wielu moich znajomych chce mieć najnowszy model np. smartfona, który jest obecnie modny. Niestety często nie zwracamy uwagi na to, co się potem dzieje ze starym sprzętem albo wrzucamy kolejny telefon do szuflady biurka - zauważa.
Elektrośmieci są więc problemem, który dotyczy nas wszystkich - a któremu, przyznajmy, wciąż poświęcamy niewystarczająco dużo uwagi. - Mało kto pamięta, że zużyte urządzenia są cennym materiałem, z którego w prawidłowym procesie recyklingu można odzyskać np. miedź, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro! - podkreśla z ożywieniem Kinga Sawczuk - Z drugiej strony elektrośmieci zawierają niebezpieczne dla ludzi i środowiska substancje. Dlatego ważne jest, aby elektroodpady trafiały do odpowiednich miejsc, w których dostaną szansę na drugie życie lub zostaną zrecyklingowane! Wierzę że razem zwiększymy świadomość młodych ludzi w tym temacie i będziemy dbali o naszą planetę nie tylko w dniu jej święta - podsumowuje.
Zobacz wideo: Proste i ekologiczne rozwiązania dla każdego domu
Zobacz też:
Kompostownik na tarasie? To możliwe. Zobacz poradnik Mai Popielarskiej
Przedszkolaki odtworzyły dzieła największych malarzy. "Próbujemy oswoić je ze sztuką"
Fundraising – co to jest i na czym polega?
Autor: Ola Lipecka